ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

CyanogenMod od teraz ze wsparciem dla Xperii Z1 Compact

Autor: Kacper Bąk Kategoria: Newsy
cyanogenmod10

Sony Xperia Z1 Compact to jedno z ciekawszych urządzeń ostatnich miesięcy. W małej obudowie, w sąsiedztwie zaledwie 4,3 calowej matrycy, japońskiemu gigantowi udało się zmieścić prawdziwie flagowe podzespoły, z potężnym Snapdragonem 800 na czele. Nie dziwi zatem fakt, że smartfon ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów na całym świecie.

Od dzisiaj każdy miłośnik modyfikowania systemu na swojej słuchawce do listy powodów, dla których warto rozważyć kupno omawianego urządzenia może dopisać pojawienie się oficjalnego wsparcia zespołu CyanogenMod. Twórcy jednego z najpopularniejszych custom ROMów właśnie rozpoczęli udostępnianie testowych wersji ich przeróbki dla urządzenia o kodowej nazwie „amami”. Oczywiście pod wspomnianym określeniem kryje się nie co innego niż Xperia Z1 Compact.

Na stronie pobierania dostępne są buildy CM11, w wersji nightly (testowe, uaktualniane codziennie), z czasem powinny pojawić się tam też wydania beta, RC oraz stabilne. Wprawdzie nie zaleca się używać na co dzień wersji eksperymentalnych oprogramowania, jednak podejrzewam, że jeżeli jesteście zainteresowani modyfikacjami Androida, to nie straszne Wam błędy.
Mimo wszystko przypominamy, że wszelkie działania niezgodne z instrukcją obsługi waszego urządzenia podejmujecie na własną odpowiedzialność!

Źródło: androidpolice.com

Sprawdź najnowsze wpisy