samsung galaxy beam

 

Niedawno miałem okazję poinformować Was o nowej generacji pikoprojektora produkcji Texas Instruments. Pierwsza wersja tego elementu pojawiła się już w smartfonach, a dokładniej rzecz biorąc w Samsungu Galaxy Beam (widoczny na zdjęciu powyżej). Wtedy też wspomniałem o wycofaniu się TI z mobilnego świata. Czy aby na pewno?

 

Federalna Komisja Łączności pozwala uzyskać nam pewne informacje o modelach, które dopiero mają nadejść. Jednak Chińczycy mają swój odpowiednik FCC, który – jak się okazuje – znacznie częściej przedstawia nam w zupełnie innym świetle wiele urządzeń. Tym razem, po takim wstępie, zobaczmy stosunkowo specyficzne urządzenie z logiem Samsunga i przeznaczenie dla lokalnego operatora China Mobile. Oto koreański smartfon oznaczony jako SM-G3858:

samsung sm-g3858 1

samsung sm-g3858 2 samsung sm-g3858 4 samsung sm-g3858 13

 

Od razu w oczy rzuca się metalowa obudowa, a także charakterystyczny garb na górze pleców urządzenia. Do tego dochodzi dodatkowy przycisk na jednej z krawędzi tego smartfonu. Łącząc ostatnie dwa fakty nie trudno domyślić się, że do czynienia mamy z kolejnym telefonem komórkowym wyposażonym w pikoprojektor. Niestety, specyfikacja SM-G3858 nie ma prawa robić wrażenia:

 

  • 4-rdzeniowy procesor z 1GB RAM (najprawdopodobniej Snapdragon 200);
  • 4,66-calowy wyświetlacz prezentujący obraz w rozdzielczości 800×480;
  • aparaty: tył 5 MPx, przód VGA;
  • Android 4.2.2 Jelly Bean.

 

Brandowany model zapewne został wykonany na zlecenie chińskiego operatora, aczkolwiek to nie gwarantuje, że ta słuchawka będzie właśnie na wyłączność China Mobile. Jednak czy pikoprojektor i metalowa obudowa jest w stanie wynagrodzić kiepską specyfikację i – w mojej opinii – niezbyt miły dla oka design?

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.