microsoft word sklep play miliard pobran

Microsoft Word z rekordem w Sklepie Play – najpopularniejszy edytor tekstu?

Newsy

Niedawno Mapy Google GO osiągnęły pułap 100 milionów pobrań ze Sklepu Play. To stanowi wyjątkowy wynik, jak na aplikację, która jest uboga i dedykowana stosunkowo wąskiej grupie odbiorców. Jednak wszystko się zgadza, gdy spojrzymy na dzisiejszy wynik edytora tekstu od Microsoftu — Word może poszczycić się wynikiem godnym najpopularniejszych. Ponad miliard pobrań jest liczbą, którą chciałby pochwalić się każdy deweloper.

Microsoft Word z nowym rekordem — ponad miliard pobrań w Sklepie Play

microsoft word sklep play miliard pobran

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Oczywiście na wstępie warto zaznaczyć, że liczba pobrań nie jest jednoznaczna z tym, że tylu użytkowników z niej korzysta. Nie zdziwiłbym się, gdyby aktualnie mniej niż połowa tego wyniku stanowiła aktywne instalacje. Swoją drogą, tego typu dane mogłyby być kolejnym sposobem na sprawdzenie, czy warto zainstalować dany tytuł. Nie we wszystkich przypadkach byłby on odpowiedni, ale potencjalnie mogłoby to odstraszyć od śmieciowych aplikacji. Tymczasem wróćmy do Worda, który dzisiaj ma miliard, a zaledwie nieco ponad rok temu świętował 500 milionów (maj 2018 roku). W dobie aplikacji, które działają na zasadzie usług, to naprawdę dobre tempo. Czy to najpopularniejszy edytor tekstu w Sklepie Play? Najprawdopodobniej tak, gdyż Dokumenty Google, preinstalowane na wielu urządzeniach z Androidem, mogą poszczycić się zaledwie 500 milionami.

Zobacz też: To koniec baterii litowo-jonowych?

Oczywiście nie da się ukryć, że Word, jak i cały pakiet Office, ma już wyrobioną swoją markę. Użytkownicy Windowsów, gdy chcą edytować dokument na swoim smartfonie, to szukają właśnie tego programu w Sklepie Play (lub App Store), a dopiero z czasem się okazuje, że jego pełne możliwości są dostępne dopiero po opłacie. Mimo wszystko wynik to wynik i Microsoft może otwierać szampana. Ot, tak, aby urozmaicić korporacyjny dzień. Tymczasem, jeśli jeszcze nie znacie Worda, to pobierzecie go za darmo ze Sklepu Play. Tylko warto mieć ze sobą subskryopcję Office 365.

 

Źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x