amd link android tv apple do pobrania

AMD Link teraz z Android TV i Apple TV, czyli gra z komputera prosto na telewizor

Newsy

Nadchodzi rewolucja na rynku gier za sprawą przerzucenia odpowiedzialności za moc obliczeniową na stronę serwerów, a nie klientów, czyli graczy. Google Stadia i Microsoft xCloud szykują się do światowej premiery, ale od wielu lat mogliśmy korzystać z lokalnych rozwiązań i strumieniować obraz z komputera bezpośrednio na telefony, tablety i zestawy VR. To akurat opis AMD Link, które po 2 latach doczekało się rozszerzenia o Apple TV i Android TV. Te dwie platformy z jednej strony wydają się idealnym uzupełnieniem dotychczasowej kompatybilności, a z drugiej rodzą pytanie, dlaczego dopiero teraz?

AMD Link od teraz pozwala strumieniować gry na Apple TV i Android TV

amd link android tv apple do pobrania

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Odpowiedzią na pytanie z poprzedniego akapitu niewątpliwie jest opłacalność inwestycji w nie do końca popularne platformy. Jednak nie to jest najważniejsze, a sam fakt, że… lepiej późno niż wcale i prośby zostały wysłuchane. Nowe aplikacje dzielą się na trzy sekcje:

  • bezpośrednie połączenie z komputerem
  • strumieniowanie gier
  • odtwarzanie multimediów z komputera

Oczywiście z racji, że jest to AMD Link, to należy posiadać komputer z układem graficznym od tej firmy. Jeżeli nie korzystać z jednostek Radeona, to Nvidia ma swój odpowiednik — Geforce NOW. Skoro już o zamiennikach mowa, to Steam Link też powinniście znać.

Zobacz też: Najtańszy, a będzie jeszcze większy, czyli nadchodzi zmiana w rodzinie iPadów.

Tymczasem zainteresowani, którzy chcą sprawdzić AMD Link u siebie, mogą pobrać aplikację ze Sklepu Play oraz App Store. Tradycyjnie alternatywą jest APK Mirror, gdy market Androida uważa, że nie jest to program dla Was. Sama konfiguracja jest bajecznie prosta i nie wymaga specjalistycznej wiedzy informatycznej. Wystarczy, że zarówno komputer, jak i urządzenie odbiorcze obrazu są podłączone do tej samej sieci Wi-Fi.

 

Źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x