Aktualizacja do Androida Q beta 5 wznowiona

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-07-12

Google wstrzymało wczoraj aktualizację do Androida Q beta 5. Wynikało to z problemów, z jakimi musiało się borykać część użytkowników. Mianowicie aktualizacja prowadziła do uceglenia niektórych smartfonów. Z identycznym problemem spotkaliśmy się także w przypadku aktualizacji do Androida Q beta 4, tam jednak występował on na większą skalę.

Aktualizacja do Androida Q beta 5 wznowiona

Aktualizacja do Androida Q beta 5 wznowiona

Główna przyczyna problemu jest nieznana, natomiast Google nadal bada ten temat. Jednak firma wznowiła aktualizację OTA. Firma argumentuje tę decyzję tym, że uszkodzeniom uległ bardzo mały procent urządzeń. Dodatkowo możliwe jest łatwe przywrócenie urządzenia do poprzedniej wersji. Oznacza to więc, że nie powoduje ona trwałych szkód. Chociaż oczywiście jest to uciążliwe. Dlatego należy pamiętać, żeby nie testować nowych wersji na swoim głównym urządzeniu.

Zobacz też: O ironio… Google znowu tworzy swoją społeczność – poznajcie Shoelace

Jak widać, Google bardzo zależy na tym, żeby przestrzegać wewnętrznego harmonogramu wprowadzania na rynek poszczególnych wersji systemu. To właśnie one decydują o tym, kiedy na rynku ukaże się pełna wersja systemu. Warto podkreślić, że Android Q beta 5 jest pierwszą wersją testową skupioną na wyszukiwaniu błędów w systemie. Tym samym w swoim założeniu nie przynosi ona zbyt wielu zmian. Jak widać już na samym początku, jeszcze na etapie aktualizacji systemu użytkownicy trafili na jeden z poważniejszych. Miejmy nadzieję, że nie będzie ich zbyt dużo w przyszłości. Oczywiście trudno winić producenta za problemy. Nie należy zapominać, że wciąż mamy do czynienia z wersją testową systemu. Natomiast osoby, które ją instalują, powinny być świadome ryzyka jakiego się podejmują.

Źródło: GSMarena


    Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
    x