Rozmiar pamięci wewnętrznej w Samsungu Galaxy Note10 5G zawstydzi niejeden komputer

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-07-12

Już od początku spodziewaliśmy się, że Samsung Galaxy Note10 5G będzie najlepiej wyposażoną wersją smarfona koreańczyków. Wskazuje na to sama obecność modemu 5G, który wynosi urządzenie na zupełnie wyższy poziom. Inna sprawa, że funkcja ta w większości świata wciąż nie jest zbyt użyteczna. Okazuje się jednak, że nie będzie to jedyny atut tej wersji urządzenia.

Samsung Galaxy Note10 5G 1 TB pamięci

Samsung Galaxy Note10 5G 1 TB

Podstawowy wariant Galaxy Note10 5G otrzyma 256 GB pamięci wewnętrznej. Jest to przyzwoita wartość, ale na nikim większego wrażenia to nie zrobi. Oczywiście, będą to bardzo szybkie pamięci UFS nieokreślonej jeszcze generacji, ale znów: to już jest na rynku. Jest to jednak wariant podstawowy. I właśnie tutaj zaczyna robić się ciekawie. Okazuje się bowiem, że będą dostępne jeszcze wersje 512 GB oraz… 1 TB. Są to wartości wręcz szalone, szczególnie ta ostatnia. Na tej podstawie możemy także domyślić się z jaką dokładnie pamięcią mamy tutaj do czynienia. Najprawdopodobniej będzie to eUFS 2.1. Pierwsze poważniejsze informacje o tych kościach poznaliśmy już pod koniec stycznia. Mają one zapewniać odczyt do 1000 MB/s oraz zapis do 260 MB/s. Dysk w moim PC oferuje niemal dwukrotnie wolniejszy odczyt, chociaż dla równowagi dwa razy szybszy zapis.

Zobacz też: Walkie Talkie w Apple Watch nie działa. Funkcja wyłączona przez poważną lukę

Oczywiście mówimy tutaj o odczycie i zapisie sekwencyjnym. Mimo to te wartości wciąż robią olbrzymie wrażenie. Dzięki takiej pojemności nagrywanie filmów w 4K nie będzie się wiązało ze zbyt szybko znikającą pamięcią w smartfonie, a szybkość zapisu nie będzie stanowiła problemu dla takich nagrań. Poznaliśmy także informacje na temat pamięci operacyjnej. Ta już nie wygląda aż tak spektakularnie. Jednak tylko dlatego, że już kilka modeli nas oswoiło z takimi pojemnościami, a nie dlatego że jest jej mało. Najniższy wariant ma współpracować z 8 GB RAM, natomiast te wyższe z 12 GB RAM. Muszę przyznać, że Samsung Galaxy Note10 5G z 1 TB pamięci wewnętrznej zrobił na mnie olbrzymie wrażenie.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x