Shoelace google portal spolecznosciowy

O ironio… Google znowu tworzy swoją społeczność – poznajcie Shoelace

Newsy

Pamiętacie jeszcze Google+? Niektórzy zapewne tak, bo wciąż nie mogą odżałować straty swojego cichego miejsca w Internecie. Jednak za kilka miesięcy na pewno będzie już trzeba przypominać, że była to nie do końca udana próba portalu społecznościowego Google. Zamknięta w kwietniu w hańbie za wycieki danych strona już nie wróci. Przynajmniej nie w takiej samej formie, bo Amerykanie nadal marzą o tym, aby mieć swój portal społecznościowy. Nie wierzycie? W takim razie poznajcie Shoelace, które jest swego rodzaju kolejną iteracją doskonale znanego pomysłu.

Shoelace to na razie projekt Area 120, ale Google nadal kombinuje

Czym jest Shoelace? Na pewno serwisem z nazwą, która ma mieć jakieś przesłanie, gdyż po polsku jest to sznurowadło. Google chce stworzyć sieć, w ramach której będzie można poznawać ludzi z takimi samymi schematami, jakimi sami siebie określimy. Przykładowo wybieramy, że lubimy zwierzęta, czytać książki i pić czerwone wino — platforma poleci nam osoby z okolicy z podobnymi zainteresowaniami oraz na swój sposób ułatwi spotkania poprzez sugerowanie odpowiednich wydarzeń. Tylko warto zaznaczyć, że bezpośrednim deweloperem Shoelace jest Area 120, czyli specjalna grupa Google, która odpowiada za eksperymenty. Firma nie kryje się z tym, że ta aplikacja też jest jednym z nich i równie dobrze może nigdy nie zostać globalnie udostępniona. Jak słusznie zauważył redaktor Android Police, sam pomysł jest już Amerykanom dobrze znany:

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz też: Samsung ponownie przeskoczy numerację — przygotujmy się na Galaxy Tab S6!

Można próbować do skutku i życzę sukcesu Google też na polu portalu społecznościowego. Jednak, czy to się uda z Shoelace? Na tę chwilę Amerykanie udostępnili testową wersję aplikacji jedynie w Nowym Jorku. Jeśli się tam znajdujecie, to możecie pobrać ją ze Sklepu Play lub APK Mirror. Oczywiście użytkownicy Apple też ją znajdą w App Store. Ah, tylko trzeba zdobyć zaproszenie… Po nie możecie zapisać się na stronie projektu. Na razie nie ma żadnych wskazań, aby Shoelace miało trafić na inne platformy lub pojawić się w formie przeglądarkowej.

 

Źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x