O tym, że nadchodzi OnePlus TV, powinniście wiedzieć. Firma otwarcie od początku roku mówi o tym, że ich marka ma zamiar pojawić się na rynku telewizorów. Właściwie to Smart Display, bo jak to zazwyczaj bywa, bez rewolucji, choćby mówionej, ciężko zaistnieć w rozwiniętych już sektorach biznesu. Trzeba się czymś wyróżnić, a w przypadku OnePlus TV ma to być między innymi pilot. Oczywiście na razie to same słowa, bez żadnych konkretów, nawet w plotkach, więc nadal czekamy na szczegóły. Tymczasem właśnie ta rewolucja objawia się w sekcji certyfikowanych urządzeń Bluetooth SIG.

OnePlus TV, a właściwie jego wyjątkowy pilot jest gotowy do wprowadzenia

oneplus tv pilot bluetooth

Jak zapewne doskonale wiecie, każde urządzenie z modułami łączności musi zdobyć odpowiednie certyfikaty, aby być dopuszczonym do sprzedaży. Dlatego dzisiaj odkryliśmy wiele szczegółów Galaxy Note10 z FCC. Kolejnym tego typu punktem do odprawy jest Bluetooth SIG, czyli organizacja, która ocenia, czy dany sprzęt spełnia normy tej technologii. Tam też trafił pilot od OnePlus TV. Jak to bywa w nowoczesnych telewizorach, nie będziemy musieli kierować akcesorium w jego stronę, aby zmienić program — wszystko będzie się odbywać drogą radiową, w tym wypadku przy użyciu Bluetooth 4.2. W nim też ma mieć duże znaczenie sztuczna inteligencja, cokolwiek to na tym etapie znaczy, ale z pewnością też możemy spodziewać się mikrofonu do obsługi asystenta głosowego. Nie będę się czuł zaskoczony, gdy na pokładzie znajdzie się Android TV z Asystentem Google.

Zobacz też: Oppo Find Y ma szansę być pierwszym smartfonem z aparatem pod ekranem.

Oczywiście rewolucja telewizorów jest ciekawa, a zapowiedzi OnePlusa są huczne. Bazując na plotkach, wiemy jedynie, że powinniśmy się spodziewać ekranu 4K HDR i… to by było wszystko. Żadnych szczegółów na temat przekątnej lub technologii. Z racji, że firma porzuca już podejście robienia tego samego, co wszyscy, ale taniej, to możemy spodziewać się pewnych rewolucji, choć wciąż nie wiemy jakich. Tym samym też nie zdziwiłbym się, gdybyśmy po prostu otrzymali godnego konkurenta dla telewizorów Xiaomi, których niestety w Polsce oficjalnie nie uświadczymy.

 

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.