Baldur`s Gate II i Icewind Dale po wielu miesiącach wróciły do Sklepu Play

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-07-11

Kilka miesięcy temu pisałem o tym, że dwie gry Beamdog, czyli odświeżone Baldur`s Gate II i Icewind Dale zniknęły ze Sklepu Play. Napisałem wtedy do producenta z prośbą o wyjaśnienie sprawy. Ten zapewnił mnie, że jest to wina błędu i pracują razem z Google nad przywróceniem tytułów do sklepu. Od tamtego czasu minęły już ponad trzy miesiące i nareszcie się doczekaliśmy!

Baldur`s Gate II i Icewind Dale wróciły do Sklepu Play

Baldur`s Gate II i Icewind Dale

Do tej pory nie znaliśmy dokładnie przyczyn zniknięcia tytułów ze sklepu. Beamdog udzielał tylko zdawkowych, acz uspokajających odpowiedzi. Firma jednak postanowiła się podzielić dokładnymi informacjami dotyczącymi tego przykrego zdarzenia:

Powodem problemu było to, że włączyliśmy narzędzie do zgłaszania awarii w naszych grach. Wysyła ono awaryjne raporty o błędach do nas w przypadku awarii aplikacji, abyśmy mogli zebrać telemetrię. Dzięki temu mieliśmy być informowani o problemach, nawet jeśli użytkownicy ich ręcznie nie zgłoszą. Niestety, oprogramowanie do raportowania awarii opierało się na usłudze AdvertisingID. Śledzi ona informacje o specyfikacji sprzętu, co jest naprawdę cenną informacją w raportowaniu awarii. Niestety, podlega ono nowej polityce Google w zakresie ujawniania danych. Z tego też powodu byliśmy zmuszeni do usunięcia tego narzędzia z naszych gier.

Zobacz też: TP-Link KC200, czyli firma atakuje rynek zewnętrznych kamer

Nie jest to jednak jedyna zmiana, która dotknęła gry po ich usunięciu z Google Play. Firma dodatkowo zaktualizowała biblioteki API dla tych gier do poziomu 26 i w końcu wprowadziła 64-bitową obsługę. Przyznam, że już zaczynałem wątpić w to, czy te gry wrócą do mojej biblioteki. Warto też podkreślić, że jeśli mieliście te tytuły zakupione, to wróciły one na wasze wirtualne półki automatycznie.

Źródło: Gizmchina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x