Walkie Talkie w Apple Watch nie działa. Funkcja wyłączona przez poważną lukę

Newsy

Walkie Talkie to przydatna funkcja, którą znaleźć można w zegarkach Apple Watch. Dzięki niej użytkownicy tych urządzeń mogą w szybki sposób się ze sobą komunikować, a to wszystko przy pomocy krótkich wiadomości głosowych. Niestety okazuje się, że udogodnienie to mogło narazić właścicieli iPhone’ów na niebezpieczeństwo – gigant z Cupertino poinformował nas, że dzięki Walkie Talkie możliwe było podsłuchiwanie nieświadomych użytkowników.

Walkie Talkie tymczasowo wyłączone z powodu groźnej luki w oprogramowaniu

apple watch pozew

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Dziś Apple poinformowało nas, że aplikacja Walkie Talkie, znana z zegarków Apple Watch, została tymczasowo wyłączona. Gigant z Cupertino wyjaśnia, że celem takiego działania jest ochrona użytkowników, których telefony iPhone przez lukę w kodzie aplikacji mogły być podsłuchiwane. Producent wyjaśnił, że z błędu skorzystać da się wyłącznie przy pewnych warunkach i po wykonaniu określonych czynności. Apple w oficjalnym oświadczeniu, z którym możecie zapoznać się poniżej (w języku angielskim), stara się uspokoić swoich konsumentów i informuje, że nie posiada żadnych informacji o tym, by ktokolwiek celowo skorzystał z tego błędu. 

We were just made aware of a vulnerability related to the Walkie-Talkie app on the Apple Watch and have disabled the function as we quickly fix the issue. We apologize to our customers for the inconvenience and will restore the functionality as soon as possible. Although we are not aware of any use of the vulnerability against a customer and specific conditions and sequences of events are required to exploit it, we take the security and privacy of our customers extremely seriously. We concluded that disabling the app was the right course of action as this bug could allow someone to listen through another customer’s iPhone without consent. We apologize again for this issue and the inconvenience.

Zobacz też: Problem z bateriami. Kończą się surowce niezbędne do ich produkcji.

Możliwość używania aplikacji Walkie Talkie zostanie wznowiona tak szybko, jak firma upora się z załataniem błędu w kodzie. Nie powinno to jednak zająć dużo czasu – firma w przeszłości sprawnie naprawiła już poważniejszy błąd powiązany z usługą FaceTime.

Źródło: Engadget


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x