ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Oficjalne grafiki Honor 9X

Olbrzymi przeciek specyfikacji Honor 9X i 9X Pro

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Marka Honor zaplanowała wydarzenie inauguracyjne w Chinach dnia 23 lipca. Podczas niego firma zaprezentuje swoje nowe smartfony Honor 9X i Honor 9X Pro. Jednak nie powinniśmy się spodziewać zbyt wielkiego zaskoczenia w dniu premiery. A to dlatego, że prawie wszystkie informacje na temat urządzeń wyciekły do sieci.

Honor 9x i 9x Pro przecieki

Wyciek ujawnia, że obydwa smartfony będą wyposażone w 6,59-calowy wyświetlacz Full HD+ o proporcjach 19,5:9 i rozdzielczości ekranu 2340 × 1080 pikseli. Obydwa będą też napędzane niezwykle wydajnym układem, jakim jest Kirinem 810. Pierwsza różnica pojawia się, kiedy przyjrzymy się aparatom w obydwu smartfonach. Honor 9X jest wyposażony w potrójny aparat z modułem głównym o rozdzielczości 24 Mpix, 8 Mpix obiektywem szerokokątnym oraz 2 Mpix czujnik głębi. W przypadku Honor 9X pro główny obiektyw może się pochwalić rozdzielczością 48 Mpix. Pozostałe aparaty natomiast mają identyczne parametry. Obydwa są wyposażone w 20 Mpix aparat selfie z przodu. Ten będzie wysuwany, dzięki czemu nie uświadczymy na ekranie żadnych otworów ani wcięć.

Zobacz też: Amazfit GTR nadchodzi – Xiaomi szykuje wyjątkowego dla siebie smartwatcha

Obydwa smartfony są zasilane za pomocą baterii o pojemności 4000 mAh. I tutaj pojawia się kolejna różnica między nimi. Tańszy Honor 9X oferuje ładowanie z mocą do 10 W. Natomiast model pro może być ładowany ponad dwa razy szybciej dzięki obsłudze szybkiego ładowania do 22,5 W. Nie zabraknie oczywiście skanera linii papilarnych. Miłym i obecnie nie zbyt oczywistym dodatkiem jest port Jack 3.5 mm. Smartfony mają już na starcie obsługiwać najnowszą nakładkę producenta EMUI w wersji 9.1. Wszystkim tym ma zarządzać Android w wersji 9.0 Pie. Wciąż natomiast nie wiadomo jakimi rozmiarami pamięci operacyjnej i masowej będą dysponowały obydwa urządzenia. Śmiało jednak możemy założyć, że będą to wartości od 6 do 8 GB w przypadku RAM i od 64 do 256 GB, jeśli chodzi o pamięć na pliki.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy