MediaTek stworzył procesor z myślą o inteligentnych domach

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-07-11

Podczas gdy flagowy segment układów mobilnych wydaje się poza zasięgiem MediaTeka, tajwańska spółka kontynuuje sprzedaż układów w innych segmentach. Oczywiście ani myśli zrezygnować z rozwiązań klasy premium. Producent właśnie zaprezentował MTK i700. Jest to nowy układ AI IoT-focused, który jest następcą i500. Chipset ten może być stosowany w rozwiązaniach związanych z inteligentnym domem. Procesor jest dość potężny, nawet jeśli miałby być dedykowany smartfonom.

MediaTek i700

MediaTek i700

Jeśli chodzi o architekturę, MediaTek i700 składa się z czterech rdzeni. Dwa z nich to Cortex-A75 a pozostałe to Cortex-A55. Są one taktowane odpowiednio 2,2 GHz i 2,0 GHz. MediaTek i700 wyposażony jest również w procesor graficzny IMG PowerVR GM 9446 taktowany zegarem 970 MHz. Układ współpracuje z 8 GB pamięci LPDDR4x RAM przy częstotliwości 1866 MHz. Dodatkowo zawiera dwurdzeniowy układ NPU, który przyspiesza wykrywanie twarzy pięciokrotnie w porównaniu z i500. Procesor obsługuje API sieci neuronowych Androida, jak również najpopularniejsze frameworki do uczenia maszynowego. MediaTek i700 może być również podłączony do pojedynczej kamery 32 Mpix lub podwójnej konfiguracji 24 Mpix +16 Mpix. Gdy używana jest konfiguracja podwójnej kamery, może ona korzystać z wbudowanego silnika pomiaru głębokości i szacowania odległości. Istnieje również szacowanie i śledzenie ruchu dla zastosowań fitness i AR. Dodatkowo obsługuje on nagrywanie z prędkością 120 klatek na sekundę.

Zobacz też: Czy istnieje coś, co może kiedyś zagrozić Facebookowi?

Ponadto, MediaTek i700 obsługuje Wi-Fi 5 (2×2 802.11ac) i Bluetooth 5.0 dla połączeń lokalnych. Wyposażony jest również w kartę sieciową Cat. 12 LTE. Jeśli chodzi o jego zastosowanie, MediaTek mówi, że układ będzie przydatny w kontroli dostępu do inteligentnych budynków, rozpoznawania twarzy w celu uwierzytelniania płatności, urządzeń fitness i urządzeń rozrywkowych, a nawet niektórych autonomicznych pojazdów w fabrykach i magazynach. Ma on trafić na rynek już w przyszłym roku.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x