Intel w zeszłym tygodniu wystawił na sprzedaż swoje patenty związane z łącznością 5G. Według przecieków już niedługo dojdzie do finalizacji sprzedaży pewnemu anonimowemu nabywcy. Według najnowszych doniesień wiele wskazuje na to, że chodzi o Apple.

Intel sprzedaje patenty 5G

Intel sprzedaje patenty 5G

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Z powodu rozwiązań 5G Apple zostało zmuszone do zakopania topora wojennego w walce z Qualcommem. Gigant z logo nadgryzionego jabłka musiał wycofać wszystkie swoje zarzuty wobec producenta procesorów oraz uznać wszystkie jego roszczenia. W innym wypadku zostałby odcięty od technologii 5G na znacznie dłużej. Nie dziwi więc fakt, że Apple mogłoby być zainteresowane takim zestawem patentów. Dzięki temu mogłoby ugruntować sobie pozycję do negocjacji związanych z siecią nowej generacji, a w przyszłości rozpocząć samodzielną produkcję modemów. Warto zaznaczyć, że mówimy tutaj o 8500 patentach, z czego ponad 6000 obejmuje rozwiązania dotyczących technologii 3G, 4G i 5G. Natomiast 1700 z nich jest związanych z wdrażaniem technologii bezprzewodowych. Dodatkowo niebiescy planują sprzedać także swój dział zajmujący się produkcją i projektowaniem modemów 5G.

Zobacz też: Nintendo Switch Lite przedstawione! Wzbudza mieszane emocje

Kolejna plotka głosi, że Apple pracuje również nad własnym modemem, aby zmniejszyć swoją zależność od innych dostawców, takich jak Qualcomm. Nabycie patentów Intela i działu modemów znacznie przyśpieszy prace. Producent iPhone ma mieć swój modem gotowy do 2022 lub 2023 roku, ale obserwatorzy przemysłu uważają, że nawet to może być datą nad wyraz optymistyczną. Dodatkowo odnotowano, że Apple zapłacił Qualcomm 6 miliardów dolarów w ramach wieloletniej umowy licencyjnej, wraz z 9 dolarów za sprzedany iPhone, pokazując, że Kalifornijski gigant jest obecnie zależny od producenta mobilnych procesorów.

Źródło: Gizmochina
Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.