TP-Link to producent na tyle wszechstronny, że aż dziw bierze, iż w Polsce kojarzymy go głównie z routereów. Oczywiści firma ta wyróżnia się swoim sprzętem sieciowym, ale warto również poznać propozycje innego gatunku. Akurat nadarza się do tego idealna okazja, bo na rynku pojawiła się zewnętrzna kamera TP-Link KC200, stanowiąca pierwszy tego typu produkt w portfolio producenta. Dedykowana właścicielom domów i przedsiębiorcom, którzy chcą mieć pewność, że pod ich nieobecność ich mienie jest bezpieczne.

TP-Link KC200 – zewnętrzna kamera z wbudowanym alarmem

tp-link kc200

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

TP-Link KC200 cechuje się możliwością nagrywania filmów w FullHD i 30 klatkach na sekundę, czujnikami ruchu i dźwięku oraz odpornością na zachlapania (certyfikat IP65). Kąt widzenia wynosi 130 stopni, a w nocy oko kamery widzi do 9 metrów. Co ciekawe, produkt ten oferuje też wbudowany mikrofon i głośnik, więc nie tylko możemy nagrywać obraz, ale też dźwięk, wraz z jego nadawaniem w ramach między innymi syreny (80 dB w odległości jednego metra). Oczywiście z racji, że to TP-Link, to kamera musi mieć podłączenie do sieci Wi-Fi – wspierane są wszystkie standardy od 802.11b do 802.11ac włącznie w ramach częstotliwości 2,4 GHz oraz 5 GHz. KC200 można wykorzystać jako właśnie kamera do monitoringu, ale też wizjer — obraz możemy na żywo obserwować na smartfonach z iOS oraz Androidem. Z niej też możemy wysyłać powiadomienia. Same nagrania mogą być przechowywane w chmurze. Za darmo można trzymać do 48 godzin filmów, podczas gdy w ramach abonamentu pojawia się dostęp do historycznych ujęć. Oczywiście nic też nie stoi na przeszkodzie, aby TP-Link KC20 wpleść w system smart home.

Zobacz też: Xiaomi Mi 9T jest już oficjalnie w Polsce!

W zestawie z kamerą otrzymujemy 3-metrowy kabel USB, zasilacz, uchwyt magnetyczny, jak i zestaw montażowy. Producent postanowił dać 3 lata gwarancji, a za wszystko życzy sobie około 600 złotych. Jak oceniacie tę propozycję?

 

Źródło: informacja prasowa

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.