Amazfit GTR nadchodzi – Xiaomi szykuje wyjątkowego dla siebie smartwatcha

Łukasz Pająk Newsy 2019-07-09

Xiaomi produkuje praktycznie wszystko — co prawda na niektóre produkty nakleja jedynie swoje logo. Jednak są też przypadki, kiedy to inna marka ma być popularna. Swego rodzaju połączeniem tych dwóch sytuacji jest Huami, które tworzy urządzenia noszone. Tak, to jest właściwy producent popularnej serii Mi Band. Również to ta firma odpowiada za zegarki Amazfit. W drodze jest kolejny, Amazfit GTR, który skupi się na podebraniu klientów z teoretycznej wyższej półki.

Xiaomi Amazfit GTR ma być odpowiedzią na popularne smartwatche od Huawei i Samsunga

Niedawno Huawei świętował świetną sprzedaż Watch GT. Samsung z kolei szykuje się do niespodziewanie szybkiej premiery Galaxy Watch Active 2 z EKG. Xiaomi, w ramach oferty Huami, nie ma odpowiednika. Jednak już 16 lipca może się to zmienić, gdy świat ujrzy Amazfit GTR. Początkowo oczywiście to Chińczycy ujrzą, ale to już standard i po prostu bądźmy cierpliwi. To, co przede wszystkim ma wyróżnić ten zegarek, to długi czas pracy na baterii — nawet 24 dni. Takimi danymi chwali się sam producent. Do tego dojdą różne materiały wykończenia — stal nierdzewna, aluminium i tytan. Wewnątrz obudowy ma się znaleźć Snapdragon Wear 3100, który stanowi niemałą rewolucję na rynku. Zaskakujący, zderzając z czasem pracy, jest wyświetlacz, który według plotek będzie wykonany w technologii AMOLED. O tyle jest to zaskakujące, że Huami w głównej mierze stawia na panele transreflektywne, które świetnie się sprawdzają w słoneczne dni.

Zobacz też: Po co rozkładać smartfona, skoro można złożyć tablet? Oto pomysł Apple.

Oczywiście nie powinno też zabraknąć odpowiednich certyfikatów odpornościowych, pulsometru i zestawu narzędzi fitness. To po prostu standard dla dzisiejszych smartwatchy. Nadal zastanawiająca jest cena, która może się zbliżyć do 1000 złotych. Podobnie zagadkę stanowi system — czyżby Wear OS krył się za rogiem? Czy też nadal spotkamy autorskie oprogramowanie? Wszystkiego dowiemy się w następny wtorek.

 

Źródło: GSM Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x