Spotify Lite – teraz też słabsze smartfony mogą słuchać muzyki

Łukasz Pająk Newsy 2019-07-09

Podobno coraz rzadziej zmieniamy smartfony. Wynika to z wielu czynników, a jednym z nich jest fakt, że nowe modele są zdecydowanie droższe i nie zawsze się to opłaca. Też coraz większą popularnością cieszą się bardzo tanie urządzenia z rodziny Android GO, które przeznaczone są do najprostszych zadań. Naturalnie nie wszystkie aplikacje są z tą platformą kompatybilne, więc powstają alternatywy takie jak Spotify Lite. Jedna z największych firm, odpowiedzialna za strumieniowanie muzyki, postanowiła zdobyć kolejną część rynku i tym sposobem wyprzedzić konkurencję.

Spotify Lite to naturalna odpowiedź na potrzeby rynku

Niektórzy mogą się zastanawiać, w jaki sposób odtwarzacz muzyczny, który działa w tle, może być ciężki i zbyt wymagający dla wszystkich, dzisiejszych smartfonów? Niejako też mnie to zastanawia, ale też nie da się ukryć, że Spotify to swego rodzaju kombajn. Jednak nie jest to jedyny powód, dla którego powstał Spotify Lite. Liczy się przede wszystkim łącze internetowe. Sama funkcjonalność aplikacji nie jest mocno ograniczona. Główna różnica polega na tym, że program oszczędza transfer danych do kompletnego minimum. O ile już sam Spotify Lite waży zaledwie 10 MB, tak piosenki przez niego przesyłane mogą nie przekraczać 1 MB. Jakość Basic mówi sama za siebie, podczas gdy utwory pełnej jakości mogą życzyć sobie kilkadziesiąt razy więcej przestrzeni. Ten też powód sprawia, że Spotify Lite oficjalnie nie jest dostępne w Polsce. Obecnie wspieranych jest 36 krajów: Brazylia, Kanada, Meksyk, Argentyna, Chile, Kolumbia, Boliwia, Kostaryka, Republika Dominikany, Ekwador, Salwador, Gwatemala, Honduras, Nikaragua, Panama, Paragwaj, Urugwaj, Arabia Saudyjska, Egipt, Algieria, Liban, Maroko, Tunezja, Oman, Jordania, Bahrajn, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kuwejt, Katar, Republika Południowej Afryki, Indonezja, Filipiny, Wietnam, Malezja i Indie.

Zobacz też: Huawei też chce mieć smartfona z aparatem pod ekranem.

Oczywiście chętni mogą spróbować Spotify Lite na swoich smartfonach. Zapewne wersja ze Sklepu Play ukazuje się Wam jako niedostępna w tym regionie, ale od czego są alternatywy? Tradycyjnie w tym wypadku polecam APK Mirror, a więc jedno z najbardziej sprawdzonych miejsc z instalatorami prosto z oficjalnego sklepu Androida.

 

Źródło: Newsroom Spotify


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x