Kospet Optimus Pro – smartwatch z większą pamięcią operacyjną niż niejeden smartfon

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-07-09

Smartwatche z systemem od Google nie radzą sobie najlepiej na rynku. Dlatego mimo całkiem przyzwoitych osiągów nie mogą się pochwalić zbyt bogatą biblioteką aplikacji. Dlatego też wielu chińskich producentów chcących zaoferować inteligientny zegarek coraz częściej stawia na pełnoprawną wersję Androida. Nie inaczej jest w przypadku Kospet Optimus Pro, który przy okazji może się pochwalić niezłymi parametrami nawet jak na smartfon.

Kospet Optimus Pro

Kospet Optimus Pro

Kospet Optimus Pro jest pierwszym urządzeniem tego typu w konfiguracji z 3 GB pamięci operacyjnej. Dodatkowo urządzenie posiada 32 GB pamięci wewnętrznej i pracuje pod kontrolą Androida 7.1.1. Duża pamięć masowa znajdzie swoje zastosowanie. Wszystko dlatego, że urządzenie zostało wyposażone w aparat 8 Mpix. Za zasilanie tego dziwnego urządzenie odpowiada bateria o pojemności 800 mAh. Oczywiście czas pracy na Androidzie przy takiej baterii jest raczej symboliczny. Dlatego producent postanowił postawić na Dual Boot z systemem Lite OS. Dzięki temu, kiedy nie jest to konieczne, można przełączyć urządzenie na mniej rozbudowany a przy tym energooszczędny system.

Zobacz też: Pixel 4 XL w pełnej krasie – poznaj wygląd nowego smartfona Google

O ile pamięć operacyjna robi wrażenie, to gorzej wypada kwestia procesora. Mamy tutaj do czynienia z MTK6739 od MediaTeka. Wyświetlacz zegarka oferuje rozdzielczość na poziomie 454 × 454 pikseli, a cała konstrukcja spełnia normę szczelności na wodę i pył IP67. Najciekawsza jest jednak obecność slotu kart nano SIM i obsługa transmisji komórkowej 2G, 3G i 4G co sprawia, że mamy nie tyle do czynienia ze smartwatchem co ze smartfonem ukrytym w zegarku. Mimo wszystko taka konstrukcja nie ma zbyt wielkiego sensu. Niewiele aplikacji na Androidzie jest przystosowanych do okrągłego ekranu o takiej rozdzielczości, przez co większość z nich będzie najzwyczajniej bezużyteczna. Urządzenia tego typu należy traktować raczej jako ciekawostkę, a nie realny wybór.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x