bitmarket

Bitmarket zamknięty. Dlaczego polska giełda kryptowalut kończy działalność?

Newsy

Kupowanie kryptowalut to opłacalna, lecz również ryzykowna inwestycja. Najlepiej świadczą o tym same giełdy – tak naprawdę co chwilę możemy słyszeć o upadku jakiejś z nich. Dziś, chwilę po północy zakończenie działalności ogłosił Bitmarket – jedna z najstarszych polskich giełd kryptowalut. Co wiemy o zamknięciu portalu i dlaczego miało ono miejsce?

Bitmarket zamknięty. Jak tłumaczą się właściciele?

Jak na razie o upadku Bitmarket nie wiemy zbyt wiele – użytkowników, którzy będą próbowali wejść na stronę giełdy, przywita jedynie następujący komunikat:

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Szanowni Użytkownicy,
Z przykrością informujemy, że w skutek utraty płynności, z dniem 08.07.2019 roku, Serwis Bitmarket.pl/net został zmuszony zakończyć swoją działalność. Będziemy informować Państwa o dalszych krokach.

Co ciekawe, użytkownicy giełdy informują, że od pewnego czasu zachowywała się ona dziwnie – dla przykładu, w czerwcu zarząd portalu zresetował hasła wszystkim inwestorom. Co więcej, zablokowane zostały wypłaty. Bitmarket sytuację wytłumaczył w bardzo lakoniczny sposób – giełda miała dostosowywać się do polskich przepisów dot. prania brudnych pieniędzy. Jak jednak było naprawdę? Tego na razie się nie dowiemy.

Zobacz też: Wydajemy coraz więcej pieniędzy na aplikacje i gry mobilne.

Oświadczenie w sprawie zamknięcia Bitmarket wydał również właściciel giełdy – spółka IQ Partners:

Zarząd IQ Partners S.A. (dalej: “Spółka”) informuje, iż w dniu 7 lipca 2019 roku uzyskał informację od Prezesa Zarządu Gyptrade OU z siedzibą w Talinie (Estonia), spółki zależnej od IQ Partners S.A., dotyczącą ryzyka zamknięcia w najbliższym czasie giełdy kryptowalutowej prowadzonej w domenie Bitmarket.pl z uwagi na brak możliwości regulowania zobowiązań przez operatora giełdy tj. spółkę Kvadratco Services Limited z siedzibą w Londynie (Wielka Brytania).

Zarząd IQ Partners S.A. na tym etapie nie ma możliwości zweryfikowania prawdopodobieństwa wystąpienia tego zdarzenia, jednak w ocenie Zarządu IQ Partners S.A. w przypadku ziszczenia się tego ryzyka, spółka Gyptrade OU nie będzie mogła zrealizować procesu przejęcia giełdy Bitmarket i w jakikolwiek sposób realizować dalej tego projektu. Zgodnie z Raportem Bieżącym 27/2018 z dnia 8 listopada 2018 r. IQ Partners S.A. bazując na wygenerowanym przez Gyptrade OU zysku miała wydać warranty subskrypcyjne Serii A. W zaistniałej sytuacji, według opinii Zarządu IQ Partners S.A. warunek ten nie zostanie zrealizowany, a tym samym nie będzie to miało wpływu na wynik finansowy ani strukturę akcjonariatu.

Celem wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy, IQ Partners S.A. w związku z informacjami o potencjalnie złej sytuacji spółki Kvadratco Services Limited, złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do Prokuratury Rejonowej w Olsztynie.

Co powinni zrobić użytkownicy Bitmarket?

Jeśli w przeszłości korzystaliście z Bitmarket, to mam nadzieję, że swoje pieniądze przechowujecie już w bezpiecznym portfelu. Jeżeli nie, to pamiętajcie, by zawsze to robić – giełda nie jest najlepszym miejscem do składowania oszczędności. Osoby poszkodowane mogą dołączyć do specjalnej grupy na Facebooku, która zrzesza byłych inwestorów – jej twórcy informują, że chcą podjąć odpowiednie kroki prawne, które pomogą w odzyskaniu utraconych pieniędzy.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x