Xbox Mini? Tania konsola będzie potrzebna każdej firmie

Łukasz Pająk Newsy 2019-07-08

Microsoft na tegorocznych targach E3 zapowiedział projekt Scarlett, a więc nową generację konsol do gier. Jednak to na pewno nie będzie tania propozycja. Taką z kolei może okazać się Xbox Mini, która jednak nie wszystkim musi przypaść do gustu. W końcu nie będzie to potężna maszyna obliczeniowa, a tak naprawdę pośrednik w dostępie do serwerów amerykańskiego giganta, czyli po prostu gier strumieniowych. W rozumieniu Microsoftu oczywiście jest to xCloud. Tym sposobem firma na pewno nie zostanie w tyle za potencjalnie nowym konkurentem.

Xbox Mini, czyli Microsoft szykuje tanią konsolę i odpowiedź na Google Stadia

microsoft xcloud

Google mniej lub bardziej niespodziewanie postanowiło zaistnieć na rynku konsol do gier. Ich projekt Stadia poznaliśmy już bliżej, z cenami włącznie. Zainteresowani wsparciem go, mogą już kupić dedykowany zestaw za 129 dolarów (500 złotych), w ramach którego firma oferuje specjalny kontroler, Chromecast Ultra, trzy miesiące subskrypcji Stadia Pro, trzy miesiące dla znajomego, Destiny 2: The Collection i specjalny emblemat. Z tym zestawem właśnie ma się mierzyć Xbox Mini, który coraz częściej przewija się w plotkach. Microsoft może szykować tanią konsolę pod xCloud, która ostatecznie może kosztować około 60 dolarów (230 złotych). Do tego osobno będzie można kupić kontroler za około 20 dolarów (75 złotych). To niewątpliwie duża różnica w stosunku do propozycji Google, ale też nie znamy szczegółów opłat abonamentowych.

Zobacz też: Huawei Mate 20 X 5G w Polsce!

Podczas gdy Nvidia Shield może być topową konsolą pod projekt Stadia, tak Microsoft najprawdopodobniej na własną rękę stworzy sprzęt. Jego specyfikacja jest nam na razie obca, ale próżno spodziewać się, żeby Xbox Mini był czymś więcej, niż tylko urządzeniem, które obsłuży przesyłanie obrazu 4K z Internetu na telewizor. Ktoś się skusi na takie rozwiązanie?

 

Źródło: XDA Developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x