greenthrottle-atlas

 

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Google znane jest z tego, że stara się rozszerzyć swoją działalność na praktycznie wszystkie rynki związane w jakikolwiek sposób z technologią. Z tego powodu w portfolio giganta z Mountain View znajdują się takie podmioty jak Nest – producent inteligentnych termostatów, czy twórcy humanoidalnych robotów – Boston Dynamics. Dzisiaj dowiadujemy się o kolejnym przejęciu, tym razem oczy Google zwróciły się na Green Throttle Games, czyli firmę zajmującą się się przystosowywaniem Androidowych gier do dużych ekranów. Mówimy tutaj o działaniach nie tylko softwarowych, ale także produkcji bezprzewodowego kontrolera. W tym wypadku słowa „zajmującą się” są nie do końca aktualne, ponieważ w czwartym kwartale zeszłego roku spółka poinformowała o zaprzestaniu działalności.

 

Rzecznik Google powiedział w rozmowie z PandoDaily, że wyszukiwarkowy gigant przejął wszystkie najważniejsze oddziały Green Throttle Games, łącznie z zatrudnieniem założycieli firmy, Matta Crowley’a oraz Karla Townsenda. Nie znamy szczegółów transakcji, ale obaj wspomniani zaktualizowali swoje profile w LinkedIn, pisząc w nich, że pracują w Google od listopada 2013 roku, co może świadczyć, że do przejęcia doszło już wtedy.

 

Google zaskakiwało nas już tylokrotnie, że niemożliwe jest stwierdzenie z całą pewnością jakie były motywy zakupu, ale prawie na pewno chodzi o wzmocnienie zespołu pracującego nad nowym urządzeniem, które ma zostać zaprezentowane w połowie roku. Spodziewany set-top box prawdopodobnie będzie bardziej nastawiony na gry niż dotychczasowe dzieła twórców Androida (Nexus Q czy Chromecast). Google świetnie zdaje sobie sprawę, że w tym momencie to casualowe produkcje generują większość dochodów w branży i za pomocą nowej platformy będzie się starało przenieść taką rozrywkę także do salonów.

 

Źródło: pando.com

Kacper Bąk

Elektronik, twórca internetowego wideo, geek i maniak Androida.