Składany smartfon od Sony? Cena nie gra roli, więc Japończycy mają swoją szansę

Łukasz Pająk Newsy 2019-07-07

Rynek składanych smartfonów jest na tyle ciekawy, że producenci prześcigają się w przesuwaniu premier swoich propozycji. Oczywiście ma to swoją zaletę, bo nie dostajemy prototypów, a teoretycznie dopracowane projekty. Teoretycznie, bo ostatecznie zapewne wydamy taką ocenę dopiero pod koniec roku, gdy pierwsze modele z elastycznymi wyświetlaczami zadomowią się na rynku w większej liczbie krajów. Tym samym do pojedynku może dołączyć Sony z interesującym pomysłem na swój składany smartfon.

Składany smartfony od Sony to wysuwany wyświetlacz

sony patent skladany smartfon samsung

Widoczny powyżej patent dotyczy Samsunga i pochodzi z 2016 roku, ale właśnie tego typu zasada działania ma zostać wykorzystana przez Sony. Innymi słowy, wyświetlacz będzie rozsuwał się na boki. To świetna okazja dla Japończyków, którzy lubują się w sprawdzaniu nietypowych proporcji ekranów. W końcu to właśnie ta firma stara się standaryzować stosunek 21:9 rodem z kin. Ujawnione informacje sugerują, że Sony może pokazać swój składany telefon jeszcze w grudniu lub na początku przyszłego roku. Naturalnie należy spodziewać się, że nie będzie to tani smartfon. Jednak wiedząc, że Sony chce się skupić między innymi na europejskich rynkach, to bardzo możliwe, że będzie można go też bez problemu kupić w Polsce.

Zobacz też: Co robić, jeśli Twój telefon wolno się ładuje?

Niektórych może zastanawiać fakt, czy Samsung, mając taki patent, może zagrozić Sony? Z pewnością nie, gdyż Japończycy niewątpliwie są świadomi zastrzeżenia tego rozwiązania. Pamiętajcie, że patent dotyczy sposobu rozkładania wyświetlacza, a nie samej formy, czyli rozchodzenia się na boki. To konstrukcja stanowi własność Samsunga. Jak to rozwiąże Sony, to już ich kwestia, ale miejmy nadzieję, że będzie to trwała budowa.

 

Źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x