Instagram zyskuje zupełnie nowy wygląd dzięki najnowszej aktualizacji

Newsy

instagram51

 

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Instagram z całą pewnością jest jedną z najpopularniejszych aplikacji na smartfony z systemem Android, a także iOS i Windows Phone. Jego wersja na mobilną platformę Google w odróżnieniu od pozostałych, od czasu premiery charakteryzowała się tym samym wyglądem. Po premierze iOS 7 Instagram na urządzenia Apple przeszedł redesign, który zmienił go nie do poznania. Ze zmianami w wyglądzie użytkownicy telefonów z zielonym robocikiem na pokładzie musieli czekać aż do dziś, czyli premiery aktualizacji 5.1.

 

Od teraz Instagram na Androida znacznie mniej odbiega od swojej wersji na system Apple. Wszystkie elementy są zachowane w ostatnio popularnej stylistyce „flat”. Ikony mają prosty design, pozbyto się jasno-szarego tła w profilach, zupełnie zmienił się wygląd ekranu aparatu, a także edycji zdjęć. Jednym zdaniem, Instagram w androidowej osłonie nigdy nie doświadczył tak ogromnych zmian.

 

Nowy vs stary wygląd

tumblr_inline_n2a1whmjpo1qm4rc3 Screenshot_2014-03-11-18-29-34

tumblr_inline_n2a1w6DJSM1qm4rc3 Screenshot_2014-03-11-18-29-54

tumblr_inline_n2a1vxn0FA1qm4rc3 Screenshot_2014-03-11-18-30-17

tumblr_inline_n2a1v6KaQa1qm4rc3 Screenshot_2014-03-11-18-30-46

Nowa odsłona Instagrama jest także znacznie bardziej przyjazna mniej wydajnym telefonom. W tym celu zadbano o odpowiednie skalowanie dla urządzeń z mniejszymi wyświetlaczami, o zwiększenie szybkości działania aplikacji (która w porównaniu z poprzednią wersją zwiększyła się nawet o 20%), a także o zmniejszenie rozmiaru, jaki zajmuje w pamięci telefonu (zredukowano go o połowę).

Aktualizacja 5.1 nie przyniosła niestety żadnych nowych funkcji, ale zmiany w wyglądzie, czy usprawnienie pracy na słabszych urządzeniach, są ogromnym postępem w jej rozwoju. A czy Wy korzystacie z Instagrama? Co sądzicie o zmianach, które wprowadził najnowszy update?

wpgia_google_play Pobierz Instagram za darmo ze Sklepu Play!

Źródło: The Verge, Instagram Blog


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x