LG Swift Pad 3D

Pierwsze konkretne informacje na temat tabletu LG pojawiły się na początku roku. Część osób zastanawiała się czy i kiedy to urządzenie będzie dostępne na naszym rynku.

Tablet firmy LG z całą pewnością można zaliczyć do grona interesujących – zresztą sami o tym zdecydowaliście głosując w naszej ankiecie. W efekcie zajął on 4. miejsce plasując się za Samsungiem Galaxy Tab, Motorolą Xoom i HTC Flyer. Osoby rozważające zakup będą mogły go nabyć już w czerwcu.

W związku z debiutem rynkowym, oficjalnie dowiedzieliśmy się pod jaką nazwą będzie on dostępny w naszym kraju. Producent nie zdecydował się na zastosowanie nazw G-Slate i Optimus Pad znanych z innych rynków. W przypadku Polski tablet ten będzie funkcjonował jako LG Swift Tab 3D.

Urządzenie wyposażone jest w ekran o przekątnej 8.9 cala i rozdzielczości 1280 x 768 pikseli. Wiadomo również, że możliwe jest nagrywanie i odtwarzanie obrazu 3D – być może dla części osób będzie to jeden z powodów dla którego warto kupić ten tablet. Oczywiście nie mogło zabraknąć tutaj układu Tegra 2 Nvidii.

Producent przewidział 32 GB pamięci wewnętrznej, co powinno wystarczyć nawet bardziej wymagającym użytkownikom. Systemem operacyjnym jest Honeycomb 3.0 – na razie jednak nie wiadomo nic na temat ewentualnej aktualizacji do wersji 3.1, którą otrzymał już Asus Eee Pad Transofmer.

Nadal nie wiadomo jaka będzie cena LG Swift Tab 3D w Polsce. Możemy jednak przypuszczać, że zdecydowanie nie będzie ona niska – urządzenie to jest bardzo drogie nawet w krajach, w których tego typu sprzęt jest relatywnie tani.

źródło: tablet-online.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula