Rozpoczęła się walka nie tylko o najmocniejszy tablet na rynku, ale też o najtańszy. Nie mówię tutaj oczywiście o chińskich podróbkach, tylko znanych firmach, które nie mogą zaoferować klientom długoletniej tradycji lub designerskiego loga. Gwarantują za to przystępne ceny. 

msiwindpadenjoy

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Firma MSI zapowiedziała dwa nowe tablety, Windpad Enjoy 7 oraz Windpad Enjoy 10. Jak łatwo się domyśleć, cyferka przy nazwie sugeruje przekątną ekranu. Na tę chwilę producent zapowiada premierę obu pod kontrolą „najnowszej aktualnie dostępnej wersji Androida”. Na prezentacji oba tablety działały jednak pod Androidem Gingerbread (2.3), więc prawdopodobnie awans do Honeycomb nastąpi w późniejszym terminie. Oba urządzenia są wyposażone w procesor ARM Cortex A8 z 1.2GHz. Posiadają zarówno przednią, jak i tylną kamerę oraz 4GB wbudowanej pamięci razem ze slotem kart pamięci. Nie zabrakło oczywiście wyjścia HDMI oraz portu USB. Brak łączności 3G oraz stosunkowo słaby czas pracy na baterii (ok 4,5h oglądania filmów) rekompensuje cena. Za siedmiocalowy model zapłacimy 199$ (ok. 580zł), za dziesięciocalowy 299$ (ok. 850zł).

Trzeba przyznać, Archos zyskał godnego przeciwnika na swoim pułapie cenowym.

źródło: engadget.com
Jacek Ambrosiewicz