Xperia Themes

Jedną z największych zalet Androida jest jego otwartość, możliwości dostosowania do naszych potrzeb oraz personalizacji wyglądu, czyli stworzenia dokładnie tego, czego oczekujemy. Sony ogłosiła, że właśnie dzięki tym cechom wraz z aktualizacją 4.3 Jelly Bean do smartfonów Xperia zawita kolejna wersja aplikacji „Xperia Themes”, która pozwola na wybór oficjalnych motywów idealnie dopasowanych do smartfona.

 

Andreas Schön, jeden z twórców “Xperia Themes”, postanowił podzielić się kilkoma szczegółami na temat tego, czego możemy się spodziewać w związku z aktualizacją. Aplikacja może się pochwalić sporą bazą gotowych rozwiązań składających się z ponad 280 elementów, zmieniających nie tylko podstawowe elementy interfejsu, lecz całość, włączając w to belkę nawigacyjną, ikony, foldery i wiele innych. W odróżnieniu do rozwiązań oferowanych przez drugorzędne „launchery” gotowe tematy są idealnie dopasowane pod konkretny model.

 

Andreas stwierdził także, że baza dostępnych rozwiązań z biegiem czasu zostanie powiększona, tak aby każdy użytkownik mógł wybrać coś, co zobrazuje jego aktualny nastrój czy też będzie w pełni oddawać jego osobowość. Każdy pakiet składa się z wielu elementów, zaczynając od tych najbardziej oczywistych jak tapeta czy ekran blokady, kończąc na mniejszych – ikonach nawigacyjnych, polach wyboru, suwakach czy samych przyciskach. W przyszłości planowane jest też rozszerzenie ilości dostosowanych elementów.

Poniżej filmik prezentujący działanie aplikacji:

Źródło: blogs.sonymobile.com, phandroid.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Piotrowski