ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowy wyciek HTC One (M8) zdradza funkcje podwójnego aparatu i nie tylko

Autor: Piotr Andrzejewski Kategoria: Newsy
HTC-One-2014-CM008

Premiera następcy znanego i lubianego HTC One zbliża się już wielkimi krokami, i tylko dwa tygodnie dzielą nas od oficjalnej prezentacji flagowego modelu Tajwańczyków na najbliższe dwanaście miesięcy. Nie dziwi więc fakt, że wszelkiej maści przecieki pojawiają się obecnie wręcz na masową skalę, a niezapowiedziany jeszcze smartfon mogliśmy już obejrzeć niemalże z każdej strony i poznać jego unikalne funkcje na długo przed premierą.

 

Dzisiejszy przeciek dotyczący nowego HTC One (M8) pochodzi z ulotki reklamowej australijskiego operatora, i w dość ogólny sposób wyjaśnia zastosowanie dwóch obiektywów, czyli elementu, który budził spore zadziwienie po tym, jak pierwsze informacje dotyczące M8 trafiły do szerszej grupy odbiorców. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, dwa aparaty (nazwane tutaj jako Duo Camera) mają umożliwić nam ręczne zmienianie punktu ostrości, nawet po wykonaniu zdjęcia, przez co będziemy mogli bardziej uwydatnić interesujące nas elementy, tworząc efekt rozmycia tła.

Drugą z ciekawych informacji zdobytych dzięki dzisiejszemu przeciekowi jest to, że następca HTC One zostanie wyposażony w funkcję znaną z LG G2, umożliwiającą wybudzenie smartfona przez podwójne tapnięcie na powierzchni ekranu. Gdy pierwsze przecieki pokazały, że HTC po raz kolejny umieściło przycisk włączania urządzenia na samym szczycie smartfona, byłem tym nieco zawiedziony, gdyż w przypadku urządzeń o dużej przekątnej ekranu trudno jest nieraz dosięgnąć do tego miejsca – jednak w sytuacji, gdy do dyspozycji mamy taką alternatywną opcję wybudzania, przez podwójne tapnięcie, to umieszczenie włącznika przestaje być w moich oczach większą niedogodnością.

Poza tym w ulotce skupiono się też na wysokiej jakości wykonania obudowy z aluminium oraz na przednich głośnikach stereo z dedykowanymi wzmacniaczami, niemniej elementy te były nam już od jakiegoś czasu znane i nie można nazwać ich nowościami.

Zapewne najbliższe dni przyniosą ze sobą kolejne wieści dotyczące nowego HTC One, a wszystkie te doniesienia będziemy mogli zweryfikować już za dwa tygodnie w Londynie.

htcm8gsmarena

[zrodlo name=”GSM Arena” url=”http://www.gsmarena.com/exclusive_heres_why_the_htc_m8_has_two_cameras-news-8002.php”][/zrodlo]

Sprawdź najnowsze wpisy