ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nokia 5.1

Tajemnicza Nokia Daredevil nadrabia zaległości i wprowadza zamieszanie

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Nokia można za wiele kwestii chwalić, ale tez kilka posunięć sprawia wrażenie nieprzemyślanych. Jednak warto zacząć pozytywnie, więc po raz kolejny bijmy brawo za proces aktualizacji do Androida 9 Pie. Skoro już wiecie, dlaczego Nokia tak dobrze się sprzedaje, to przyszedł czas na… pomieszane nazewnictwo. Firma sama przyznała, że to porażka, ale na razie nie widać podstaw do tego, żeby cokolwiek w tej kwestii miało się zmienić. Dodatkowo potwierdza to Nokia Daredevil, którą prawdopodobnie poznamy jako Nokia 5.2.

Nokia 5.2, czyli Daredevil nadchodzi — kolejne zamieszanie i szansa na zaistnienie

Mowa dokładnie o modelu, który wczoraj przybliżył Wam Paweł — smartfon z aparatem 48 MPx i prawdopodobnie kamerą ToF to właśnie Daredevil, a ostatecznie Nokia 5.2. Tym samym wiemy, że Nokia 4.2 to właściwy następca dla Nokii 5.1, a Nokia 5.2 to niejako nowa linia… Będzie też droższa, ale wyraźnie lepsza, bo pojawią się takie marki jak Zeiss, PureDisplay i OZO Audio. Dodatkowo smartfon ten zaoferuje tryb nocny w ramach ulepszonego aparatu. Teoretycznie będzie to pierwszy smartfon Finów z takim rozwiązaniem. Podobne można było znaleźć w Nokii 9 PureView, ale próżno było szukać dobrych opinii tego algorytmu.

Zobacz też: Wygląd Huawei Mate 30 Pro może zaskakiwać.

Wspomniana wcześniej kamera ToF równie dobrze ostatecznie może okazać się zwykłą matrycą 2 MPx, której zadaniem będzie pomiar głębi obrazu. Z racji, że źródła nie są pewne, to ostatecznie równie dobrze może się okazać, iż pojawi się kilka odmian Nokii 5.2. Mimo wszystko na razie Finowie nie ogłaszają żadnej konferencji, więc ciężko stwierdzić, kiedy oficjalnie poznamy ten model. Podobnie długo czekamy na nowego reprezentanta serii z 6 na początku. Tymczasem może zainteresuje Was prototyp tej prawdziwej Nokii z Androidem, który jeszcze nie znał czasów Microsoftu?

Źródło: Nokiamob

Sprawdź najnowsze wpisy