Nokia aparat 48 Mpix

Nokia wtapia się w tłum – tajemniczy model z aparatem 48 Mpix w drodze

Newsy

Ostatnio pisałem o tym, że Huawei postanowił się skupić na rozmieszczaniu aparatów w smartfonach na planie koła. Okazuje się jednak, że nie tylko on. Nokia także pracuje nad podobnym urządzeniem W tym przypadku mamy do czynienia podwójnym aparatem i dwoma dodatkowymi elementami umieszczonymi w obrysie tego okręgu. O ile pierwszy bardzo łatwo zidentyfikować jako lampę błyskową, tak zastanawiający jest drugi element, który nawet nie jest chroniony szkłem.

Zdjęcia tajemniczej Nokii z aparatem 48 Mpix

Brak szkła ochronnego na tym elemencie może oznaczać, że jest to dodatkowy mikrofon. Szklana osłona tłumiłaby w nim dźwięki. Z drugiej jednak strony dziwi nieco jego mocne wyeksponowanie. Kolejnym elementem, jaki przychodzi mi w tym przypadku do głowy, jest jakiś czujnik promieniowania UV. To jest ekranowane przez szkło, więc zastosowanie w jego przypadku ochrony uniemożliwiałoby jego pracę. Niestety to wszystko pozostaje jedynie w kwestii domysłów, a jedyną pewną informacją na temat tego układu jest rozdzielczość głównej matrycy. Wynosi ona 48 Mpix. Chociaż warto zaznaczyć, że UI aparatu zawiera przełącznik dla zdjęć o szerszym kącie. Najprawdopodobniej więc drugi obiektyw jest aparatem szerokokątnym.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Zobacz też: Google ma problem. Wyszukiwarkę wkrótce zaleją losowo generowane strony

Smartfon ma pracować pod kontrolą układu Snapdragon, chociaż nie wiemy o jakim modelu mowa. Można jednak bezpiecznie założyć, że będzie to coś z serii 600 lub 700. Ma działać pod kontrolą Androida Pie, chociaż najprawdopodobniej doczeka się aktualizacji do Androida Q. Smarfon posiada port USB-C i dedykowany przycisk AI po lewej stronie. Nie zabraknie także złącza Jack 3.5 mm na górnej krawędzi urządzenia. Ten tajemniczy smartfon będzie drugim urządzeniem producenta z aparatem o rozdzielczości 48 Mpix po Nokii X71.

Źródło: XDAdevelopers






Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x