Huawei obawia się przyszłości

Jest szansa, że już niedługo zobaczymy Ark OS od Huawei

Paweł Maretycz Newsy 05-07-2019

Chiński gigant organizuje Konferencję Deweloperów Huawei (HDC) 9 sierpnia 2019 roku. Odbędzie się ona w Songshan Lake, Dongguan, w dniach 9-11 sierpnia. Będzie podzielona na trzy segmenty, przemówienie programowe, forum techniczne i Codelabs. To, co sprawia, że ten specyficzny HDC jest tak interesujący, to fakt, że może dać nam pierwszy rzut oka na system operacyjny Huaweia, czyli Ark OS. Strona zawiera również wiele wiadomości w formacie 5G, jak również poświęca wiele uwagi internetowi rzeczy.

Ark OS podczas konferencji Huawei

Ark OS konferencja Huawei

Dałoby to nam dużą szansę na dokładniejsze poznanie nadchodzącego systemu. Według dotychczasowych plotek ma on być znacznie szybszy od Androida. Niestety te informacje są nieoficjalnymi przeciekami z firmy, których nie poparto w żaden wiarygodny sposób. Niestety, raczej nie ma większych szans na to, że zobaczymy jakiekolwiek urządzenie w trakcie trwania konferencji, albo chociaż gotowy system operacyjny. Najprawdopodobniej zostaną przedstawione jedynie szczegóły dotyczące jego działania, budowy i API. Chociaż wciąż istnieją szanse, że Huawei pokaże jakąś jego wczesną wersję.

Zobacz też: Xiaomi przedstawia limitowaną wersję Redmi K20 Pro

Oczywiście to tylko plotki. Wciąż nie wiadomo czy temat systemu zostanie podczas konferencji poruszony. Mimo to i tak będzie to niezwykle ważne wydarzenie. Dzięki temu, że poruszony zostanie temat internetu rzeczy, możemy poznać wiele nowatorskich rozwiązań dotyczących inteligentnego domu. Jest to niezwykle istotna kwestia dla Huaweia i zajmuje kluczową pozycję w jego najnowszej strategii dotyczącej sieci 5G. Dodatkowo mogą zostać poruszone także tematy związane ze zdrowiem i sportem, ponieważ cieszą się one coraz większym zainteresowaniem konsumentów. Wszystkiego jednak dowiemy się za nieco ponad miesiąc, kiedy już się rozpocznie.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x