texas instruments logo

 

Możliwości smartfonów są, można śmiało powiedzieć, nieograniczone. Tym samym Samsung w 2012. roku przedstawił model Beam, który wyróżniał się na tle konkurencji jednym bardzo oryginalnym elementem jakim był pikoprojektor umożliwiający wyświetlanie obrazu na ścianie.

 

Pamięć o Samsungu minęła, a czołowy producent półprzewodników Texas Instruments, który pożegnał się z mobilnym rynkiem zaprezentował właśnie nową wersję pikoprojektorów znacząco usprawniający poprzednią odsłonę. Nowy chipset 0.3” TRP DLP oferuje obecnie oferuje – według producenta – o 30% większą efektywność, 100% zwiększenie jasności, a przede wszystkim zadowala się o 50% mniejszym zapotrzebowaniem na energię. Samsung Galaxy Beam przy korzystaniu z pikoprojektora wytrzymywał 3 godziny przy pełnym naładowaniu akumulatora, którego pojemność wynosiła 2000 mAh. Na deser została jeszcze zwiększona rozdzielczość wyświetlanego obrazu z nHD (640×360) do HD (1280×720).

 

Niestety, ale najprawdopodobniej nie przewidziano montażu nowego pikoprojektora w smartfonach, gdyż jak wspomniałem wcześniej – Texas Instruments wycofało się z mobilnego rynku i między innymi właśnie dlatego posiadacze Galaxy Nexusów nie otrzymają aktualizacji oprogramowania do KitKata. Niemniej jednak, sama możliwość stosowania pikoprojektorów w smartfonach wydaje się bardzo ciekawym rozwiązaniem. Zainteresowani przemianą własnego telefonu w projektor mogą wciąż to uczynić za pomocą najprostszych praw fizyki. W tym celu odsyłam do następującego poradnika: Klik! Jednak, czemu według Was Samsung Galaxy Beam nie przyjął się na rynku?

 

 

źródło: GSMArena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.