google camera tryn nocny

Aktualizacja Google Camera mocno promuje tryb Night Sight

Newsy

Najbardziej popularna funkcja w aparacie od Google zadebiutowała w zeszłym roku wraz z premierą Pixel 3 oraz Pixel 3 XL. Mam tu na myśli tryb „Night Sight” pozwalający na bardzo dobra widoczność po zmroku. Dzięki niemu, zdjęcia wieczorem i w nocy mają wysoką rozpiętość tonalną oraz są bardzo wyraźne. Teraz firma chce jeszcze bardziej wypromować ten tryb.

Tryb Night Sight będzie łatwiej dostępny

google camera night sight

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

 

Najczęściej używanym trybem w aparacie Google był do tej pory „Night Sight”. Minusem było jednak to, że był on schowany w menu z ustawieniami. Przez co nie był łatwo i szybko dostępny dla użytkownika. Wraz z najnowszą aktualizacją aplikacji, tryb zostanie przeniesiony na główny interfejs i zastąpi przycisk Panorama. Znajdzie się on zaraz obok przycisku Portret. Ta niewielka zmiana, znacząco wpłynie na szybkość i wygodę użytkowania aplikacji. Najpopularniejszy tryb będzie teraz zdecydowanie poręczniejszy i na pewno będzie częściej wykorzystywany. Google Camera będzie również wyświetlać sugestię na ekranie głównym, aby przełączyć na dedykowany tryb nocny. Oczywiście taka sytuacja ma mieć miejsce tylko w trudnych warunkach oświetleniowych.

Zobacz też: [Pobierz] Wypróbuj Nokia Camera z opcją Pro Camera

Pozostałe zmiany to m.in usunięcie ikony zmiany barwy ze wszystkich trybów. Google Camera udostępnia jednak możliwość ręcznej regulacji temperatury. Firma po prostu schowała ją głębiej w ustawieniach. Najwidoczniej ta funkcja się nie sprawdziła jako opcja widoczna na wierzchu.

Warto wspomnieć również o zmianie ikony lampy błyskowej w przedniej kamerze na żarówkę. Podkreśla mocno to funkcję, jaką ma pełnić. Przedni aparat nie ma dedykowanej lampy błyskowej, więc uruchamiając tę opcję, wykorzystamy ekran do podświetlenia autoportretu. Wszystkie zmiany firma ma wprowadzić wraz z debiutem Androida Q i jest to jedna ze zmian w całym interfejsie.

Źródło: androidcentral


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x