nokia_android2
Stephen Elop, nowy CEO Nokii, który jest w dużej mierze odpowiedzialny za połączenie z Microsoftem, twierdzi, że „Android wykańcza Nokię w Chinach i Europie”! O ile w Chinach problem ten, jego zdaniem, wynika ze złego zarządzania, o tyle na temat Europy mówi wprost, że Android „kopie tyłek” Nokii.

In Europe, that’s not the case on the management perspective. It’s very much about competitive pressures. We’re seeing, for example, a large volume of Android devices really coming into the market. They’re largely undifferentiated from one another, which is putting pricing pressure thereupon, which in turn affects the overall ranging decisions of the operators; so there’s definitely pricing pressure going on.

Elop mówi, że rynek jest właściwie zalewany podobnymi urządzeniami z Androidem, co nie dość, że wzmaga konkurencję, to jeszcze odbiera rynek Nokii, która nie ruszyła jeszcze na dobre z Windows Phone, a Symbiana stracił bardzo na popularności. W swojej wypowiedzi CEO Nokii nie wspomina nawet o innych rynkach, takich jak na przykład Stany, gdzie w tym momencie najpoważniejszymi graczami są Apple i Google.

Prawdopodobnie Nokii będzie bardzo ciężko przebić się ze swoimi urządzeniami w najbliższym czasie. Biorąc pod uwagę ostatnie kilkanaście lat, wydaje się to nieprawdopodobnym, by firma z tak ogromnym potencjałem miała takie problemy. Czas pokaże jak to będzie wyglądało – w końcu tak naprawdę dopiero wchodzimy w erę rewolucji mobilnej.

źródło: phandroid.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Jabłoński