Liczba użytkowników Xiaomi może zaskoczyć

Patryk Pala Newsy 2019-07-04

Dyrektor finansowy Xiaomi, Zhou Guangping, przyznał w wywiadzie, że sytuacja jednej z największych Chińskich firm jest bardzo dobra. Najnowsze dane sugerują, że przychody z usług internetowych w pierwszym kwartale 2019 wzrosły o 31,8% w porównaniu do zeszłego roku. Za takie wyniki odpowiadają przede wszystkim nowi aktywni użytkownicy.

Xiaomi posiada już 500 milionów aktywnych użytkowników

ekosystem xiaomi

Do obliczenia danych uwzględniamy przede wszystkim sprzedane urządzenia wyprodukowane przez chińskiego giganta. Całkowita liczba aktywnych użytkowników przekroczyła natomiast właśnie 500 milionów. Na tak pokaźną liczbę składa się na pewno coraz większa popularność smartfonów Xiaomi oraz szersza dostępność urządzeń na globalnym rynku.

Sama wycena firmy jest uzależniona od kilku różnych czynników. Przychody i zyski netto przedsiębiorstwa rosną bardzo szybko w porównaniu do pozostałych chińskich firm zajmujących się elektroniką. Natomiast warto zwrócić uwagę na to, że firma prawdopodobnie planuje duże inwestycje, które powinny utrzymać stabilny wzrost na kolejne lata. Duże pieniądze będą kierowane przede wszystkim na rozwój i udoskonalenie Internetu Rzeczy. Tym bardziej że firma już teraz dysponuje bardzo dużą bazą urządzeń podłączonych do sieci.

Zobacz też: Xiaomi Express – chiński gigant wchodzi na rynek usług?

Xiaomi w maju po raz pierwszy opublikowało dane finansowe, po wprowadzeniu nowej strategii. Nowy plan skupia się na połączeniu smartfonów z rynkiem urządzeń smart. Sam raport wykazał, że firma wygenerowała przychody na poziomie 6,13 miliarda dolarów. Przekłada się to na wzrost 27,2% rok do roku. Natomiast liczba urządzeń podłączonych do sieci wzrosła o 70% w porównywalnym odstępie czasu. Widać jak na dłoni potencjał rynku i możliwości do bardzo dużego rozwoju.

Źródło: gizchina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x