YouTube zezwala na przemoc

YouTube rozpoczyna walkę z filmami instruktażowymi dla hakerów

Newsy

Wraz z liczbą użytkowników na platformie i wpływem, jaki ma ona na dyskurs publiczny, lista zakazanych treści na YouTube również znacznie się powiększyła na przestrzeni lat. Usługa hostingu wideo zaczęła nawet zawierać linki do artykułów z Wikipedii na niektórych filmach, które uważa za błędne informacje. Najnowsza fala zakazów doprowadziła do usunięcia wielu filmów edukacyjnych. Wynika to z tego, że hakerstwo instruktażowe i phishing naruszają teraz warunki korzystania z serwisu YouTube.

YouTube blokuje filmy o hakerstwie

YouTube blokuje filmy o hakerstwie

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Co gorsza, niektórzy twórcy podobno otrzymali bana za udostępnianie takich treści. Jeden z twórców YouTube zauważył blokadę na swoim kanale, który tworzy filmy dla aspirujących etycznych hakerów, informatyków i społeczności infosec. YouTube wydaje się stosować tę zasadę z mocą wsteczną. Nawet istniejące treści są oznaczane i ściągane, a blokada uniemożliwia ich twórcom przesyłanie nowych filmów przez tydzień. Algorytm YouTube nie może w żaden sposób odróżnić filmu wideo, który instruuje użytkowników, jak popełniać oszustwa związane z kartami kredytowymi, od filmu, który podkreśla wady bezpieczeństwa urządzenia. Już teraz widzimy zmiany mające negatywny wpływ na twórców, a w nadchodzących dniach sytuacja ulegnie pogorszeniu.

Zobacz też: Trzy najlepsze seriale animowane dla dorosłych na Netflixie.

Niepokojące jest to, że filmy wideo, które uczą ludzi, jak zabezpieczyć ich urządzenia, są wrzucane do jednego worka z treściami, które mogą potencjalnie zagrażać czyjemuś życiu. Coraz częściej polegamy na inteligentnych, podłączonych do Internetu urządzeniach, aby ułatwić nam życie. Dlatego właśnie infosec jest ważniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Miejmy nadzieję, że portal zmieni jednak swoją politykę i zacznie blokować niebezpieczne treści ręcznie. Dzięki temu wartościowe materiały, które uczą nas jak unikać różnego rodzaju zagrożeń, wciąż będą dostępne na portalu.

Źródło: wccftech


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x