DSC_8070
Wczoraj w restauracji Lemon Grass odbyła się oficjalna polska prezentacja flagowego tabletu Motoroli – Xoom. Celowo nazywam ją „prezentacją”, choć firma zaprosiła nas na premierę. To określenie trudno przyjąć. Szczegółów odnośnie dostępności produktu praktycznie nie otrzymaliśmy, znana jest jedynie cena urządzenia, ta jednak już wcześniej nie była tajemnicą. Za urządzenie z 3G i WiFi zainteresowanym przyjdzie zapłacić 2999 zł. Producent na chwilę obecną nie planuje wprowadzenia do Polski Xooma z samym WiFi.

W momencie pojawienia się pierwszych pogłosek dotyczących tabletu Motoroli można było przypuszczać, że będzie to najpoważniejszy konkurent dla iPada. Do bezpośredniej walki dojść raczej nie powinno z powodu zaporowej ceny. Najtańszy iPad i to drugiej generacji kosztuje w naszym kraju kilkaset złotych mniej niż Xoom.

DSC_8013 
DSC_8016 
DSC_8024 
DSC_8036 
DSC_8038 
DSC_8041 
DSC_8044 

Samo urządzenie prezentuje się bardzo korzystnie. Wygodnie leży w dłoniach, a pisanie nie przysparza większego kłopotu. Przemieszczanie pomiędzy pięcioma pulpitami jest płynne, a przeglądanie internetu, granie czy oglądanie filmów to przyjemność, choć to ostatnie przy dużej jakości odrobinę rozczarowuje – obraz wydaje się odrobinę klatkować. Jednak to opinia oparta na wrażeniu, z pewnością w niedługim czasie tablet trafi w ręce redakcji Android.com.pl, a wtedy na pewno przedstawimy mniej zdawkową relację.

Mimo „premiery” urządzenia wciąż nie uda nam się kupić Xooma w żadnej ze stacjonarnych sieci. Na półki powinien trafić w ciągu najbliższych dni. Podobnie stanie się z dostępnością w pierwszej sieci komórkowej, którą najprawdopodobniej będzie już T-mobile. W Polsce urządzenia jak nie było, tak nie ma, a świat obiegła informacja o… Motoroli Xoom 2. Serwis Pocketnow uchwycił screenshot kilku nowych urządzeń od firmy, w tym coś mogące być następcą prezentowanego w Polsce Xooma. Oczywiście są to jedynie plotki, jednak reakcja producenta nie pozostawia złudzeń. W kilka godzin po publikacji zdjęć w serwisie, Motorola poprosiła o ich usunięcie. 

DSC_8050 
DSC_8070 
DSC_8088 
DSC_8050 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Todorczuk