Gboard to zdecydowanie jedna z najbardziej zaawansowanych i zarazem jedna z najpopularniejszych klawiatur na Androida. W tym wypadku popularność wyznacza nie tylko fakt, że jest preinstalowana na wielu urządzeniach, a kwestia jej jakości. Ta z każdą aktualizacją jest coraz lepsza za sprawą kolejnych usprawnień. Oczywiście nie wszystkie muszą przypaść do gustu, ale nietrudno znaleźć funkcje, które sprawiają, że ciężko porzucić Gboarda na rzecz jakiegokolwiek zamiennika. Możliwość dzielenia się słownikami może okazać się jedną z nich.

Gboard 8.4 wprowadza wysoką klawiaturę emoji i możliwość importu oraz eksportu słownika

gboard slownik emoji klawiatura

Google postanowiło właśnie wydać Gboarda w wersji 8.4. Wśród głównych nowości należy wymienić widoczną powyżej nową wersję klawiatury z GIF-ami, która teraz jest zdecydowanie wyższa. Cel takiego zabiegu jest oczywisty — widać więcej i pionowe animacje stają się czytelniejsze. Niemniej to druga zmiana wydaje się bardziej istotna. Mowa o możliwości dzielenia się słownikami. Naturalnie Gboard stale uczy się naszego sposobu pisania, aczkolwiek często ze zmianą urządzenia okazuje się, że cała nauka poszła w piach. Dlatego możliwość lokalnego dbania o słownik jest swego rodzaju zbawieniem. Możemy eksportować i importować odpowiednio spreparowaną paczkę (PersonalDictionary.zip), ale… jest to najprawdopodobniej jeszcze w formie testów.

Zobacz też: Wiemy już, kiedy poznamy Samsunga Galaxy Note10!

Jak to zazwyczaj bywa w przypadku aktualizacji aplikacji Google, najpierw nieliczni uzyskują dostęp do poszczególnych funkcjonalności. Jak te się sprawdzą, to Amerykanie następnie udostępniają je wszystkim użytkownikom. To też tyczy się właśnie słownika, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, abyście sprawdzili u siebie, czy jesteście wśród testerów. Gboard 8.4 możecie znaleźć za darmo w Sklepie Play lub na APK Mirror.

Źródło: Android Police, 9to5Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.