ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google aktualizuje aplikację „Zamiana tekstu na mowę”

Autor: Daniel Marcinkowski Kategoria: Newsy
texttospeech

Zamiana tekstu na mowę jest fabrycznie instalowaną aplikacją, dzięki której telefon może wydawać komunikaty głosowe np. w Google Now, Książkach Play czy Tłumaczu. W aktualizacji, która została dziś opublikowano w Sklepie Play dodano kilka usprawnień, które nas, Polaków, niestety nie dotyczą.

Pierwszym usprawnieniem jest dodanie głosów w lepszej jakości dla kobiecego głosu dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Brytyjczycy dostali trzy nowe głosy: męski, zarówno w lepszej i gorszej formie oraz kobiecy, w wyższej jakości niż dotychczasowa. Podstawową różnicą między wersją standardową a lepszą jakościowo jest rozmiar pliku. Dla przykładu, w USA plik głosu kobiecego zajmuje standardowo 6,8MB, a w lepszej wersji 244MB. Kolejną zmianą jest dodanie wsparcia dla brazylijskiej i amerykańskiej odmiany języka portugalskiego. Aktualizacja wnosiła także mniej ważne zmiany do interfejsu ustawień.

Nie są to ogromne zmiany, ale Google czyni coraz większe kroki w usprawnianiu tej usługi. Tylko czekać, kiedy i my doczekamy się własnego pakietu językowego, dzięki któremu uzyskamy znacznie więcej możliwości podczas korzystania z Google Now w naszym rodzimym języku.

Źródło: Android Authority

Sprawdź najnowsze wpisy