Galaxy Note 8, Galaxy S8, Galaxy S8 Plus

Samsung wydaje nową aktualizację dla swoich 2-letnich flagowców

2 minuty czytania
Komentarze

Samsung nigdy nie słynął z częstych aktualizacji swoich urządzeń. Jednak w ostatnim czasie zmienia się to bardzo mocno na plus. Wszystkie flagowce oraz poprzednie generacje najlepszych urządzeń producenta dostają regularnie poprawki i łatki bezpieczeństwa. Tym razem Galaxy S8 oraz Galaxy S8+ dostają nową aktualizację.

Galaxy S8 i Galaxy S8+ dostają poprawki z lipca tego roku

aktualizacja galaxy s8

Sprawa aktualizacji jest dwojako rozpatrywana przez użytkowników. Część klientów bardzo mocno liczy na ciągłe poprawki i dodawanie nowych funkcjonalności. Reszta raczej nie zwraca uwagi na takie rzeczy. Najważniejsze jest to, aby smartfon działał bezproblemowo na co dzień. Nie mniej jednak warto chwalić producenta za wprowadzanie poprawek i ulepszeń nawet w starszych modelach.

Niestety każda firma podchodzi indywidualnie do aktualizacji swoich modeli. W teorii urządzenie powinno na bieżąco dostawać nowe funkcje i dodatki. W rzeczywistości jest z tym bardzo różnie i jest to uzależnione od inwestycji w sektor wsparcia u danego producenta.

Zobacz też: Samsung Galaxy S8 z Androidem 9 Pie oraz OneUI już w Polsce!

Samsung właśnie wprowadził lipcowe usprawnienia dla swoich 2-letnich flagowców. Galaxy S8 i Galaxy S8+ sprzedawane w Niemczech oraz we Francji już powinny otrzymać stosowne powiadomienie. Urządzenia sprzedawane w Polsce powinny również dostać nową aktualizację w najbliższym czasie.

Warto tutaj pochwalić producenta, bo jest początek miesiąca, a starszy model otrzymał bieżące poprawki. Najlepsze modele innych producentów nadal mogą posiadać wersje poprawek z kwietnia czy maja tego roku. Paczka zawiera łatki dla dziesięciu krytycznych oraz kilkunastu poważnych naruszeń bezpieczeństwa. Aktualizacja zawiera również trzynaście poprawek SVE, czyli błędów w oprogramowaniu Samsunga. Ważnym dodatkiem w tej aktualizacji jest dodanie skanera kodów QR. Jest on od teraz niezależną funkcją i nie wymaga używania już Bixby Vision.

Źródło: sammobile

Motyw