Jak działa wirus na Androidzie? Film pokazuje, jak można wykorzystać nieświadomego użytkownika

Newsy

Androidwirus

Komu z nas nie zdarzyło się nigdy zainstalować na swoim urządzeniu aplikacji z nieznanego źródła? Nie mam tu na myśli pirackich kopii płatnych programów, rozpowszechnianych nielegalnymi kanałami, lecz chociażby o darmowym programie, niedostępnym w Sklepie Play w naszym rejonie, którego plik APK do ręcznej instalacji pobieramy z zewnętrznego serwera. To właśnie takie aplikacje niewiadomego pochodzenia są najczęstszym źródłem wirusów atakujących urządzenia mobilne, choć historia pokazuje, że nawet do Google Play mogą przeniknąć zainfekowane programy – należy być więc wyjątkowo czujnym podczas instalowania niesprawdzonych pozycji i bacznie zwracać uwagę na żądane uprawnienia.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

 

Opublikowany w ostatnich dniach film dobitnie prezentuje, jakie możliwości otwiera przed osobą nieuprawnioną zainstalowanie na naszym urządzeniu zainfekowanej aplikacji – w zasadzie większość przechowywanych przez nas danych stoi wówczas otworem i może zostać wykorzystana w niesłusznym celu.

 

 

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x