Nareszcie znamy polską datę premiery Xiaomi Mi 9T

Patryk Pala Newsy 2019-07-03

Oficjalna europejska prezentacja Xiaomi Mi 9T odbyła się 12 czerwca. Polski oddział nie ustalił wówczas daty premiery nowego smartfona chińskiego giganta w naszym kraju. W końcu jednak karty zostały odkryte i wiemy już, kiedy nadejdzie ten dzień. Wszystko przez konto Xiaomi Polska w mediach społecznościowych.

Oficjalna premiera Xiaomi Mi 9T w Polsce

xiaomi mi 9t polska premiera

Nowy model z rodziny Mi 9 bardzo powoli zbliżał się do naszego kraju. Teraz jednak możemy oficjalnie powiedzieć, że w dniu 11 lipca Xiaomi Mi 9T będzie mieć swoją oficjalną premierę w Polsce. Trzeba przyznać, że trochę czasu musimy odczekać na pełną dostępność tego sprzętu w naszym kraju.

Warto przypomnieć, że Xiaomi Mi 9T to przebrandowany Redmi K20, który miał premierę 28 maja 2019 roku. Europejska prezentacja Mi 9T odbyła się natomiast 12 czerwca w Hiszpanii. Był to też pierwszy kraj w europie, gdzie nowe urządzenie było dostępne. Czyli tak naprawdę, polscy klienci dostaną produkt miesiąc później niż konsumenci z Europy Zachodniej.

Warto mieć na uwadze jeszcze fakt, że prawdopodobnie w dniu premiery telefon nie będzie dostępny „od ręki”. Miejmy nadzieję, że nie powtórzy się sytuacja z Xiaomi Mi 9, który dostępny bez problemu w Polsce był dopiero miesiąc po premierze.

Zobacz też: Co zobaczysz po zakupie Xiaomi Mi 9T? Pudełko i akcesoria

Bardzo ważnym czynnikiem decydującym o sukcesie nowego modelu będzie cena. W europie podstawowy wariant 6 GB/64 GB startuje od 329 euro. W przeliczeniu na naszą walutę powinno dać to kwotę 1399 złotych. Smartfon startujący w takiej kwocie ma bardzo dużą szansę na stanie się hitem sprzedaży. Miejmy też na uwadze to, że polski oddział bardzo często zaskakuje ceną i jest ona niższa niż pozostałej części europy.

Bardzo możliwe, że wraz z premierą Xiaomi Mi 9T w Polsce, zostanie wprowadzona również opaska Mi Band 4. Podobne zagranie producent zastosował podczas premiery w Hiszpanii.

Źródło: xiaomipolska


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x