Chiny bronią Huaweia

Huawei zaczyna wracać do łask

Newsy

Japoński operator sieci komórkowej IIJ wznowił sprzedaż nowych urządzeń Huaweia po komentarzu prezydenta USA Donalda Trumpa, który zasygnalizował, że złagodzi ograniczenia dotyczące eksportu komponentów do Huawei. Dla tych, którzy nie wiedzą, Internet Initiative Japan (IIJ) był jednym z operatorów, którzy wstrzymali sprzedaż Huawei P30 i P30 Lite, a także 8-calowego tabletu MediaPad M5 Lite firmy, z powodu obaw wynikających z amerykańskich ograniczeń w czasie wojny handlowej.

Huawei znów w sprzedaży u Internet Initiative Japan

Huawei Internet Initiative Japan

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Komentując tę sytuację, rzecznik prasowy IIJ powiedział, że kompleksowy proces decyzyjny stojący za wznowieniem sprzedaży urządzeń Huawei następuje po rozmowach z producentami, jak również po komentarzach Trumpa. Prezydent USA zgodził się na wniosek amerykańskich firm technologicznych i chińskiego prezydenta Xi Jinping wznowić handel pomiędzy Huaweiem a USA. Pod warunkiem, że mowa o produktach, które nie narażają bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych. Rzecznik IIJ potwierdził również, że otrzymał zapewnienia od Huaweia, że ten będzie zapewniał aktualizacje oprogramowania i bezpieczeństwa dla swoich smartfonów.

Zobacz też: Promocja na doładowania dla klientów sieci Plus. Otrzymaj aż 30% gratis!

Jest to pierwszy operator w Japonii, który wznowił sprzedaż urządzeń Huaweia. Pozostali, którzy na skutek zamieszania wycofali je ze swojej oferty, wciąż ich nie przywrócili. Jest to jednak dobry krok dla chińskiego giganta. Dzięki temu jeden z rynków znów się otworzył na jego produkty. Oczywiście przed firmą jest jeszcze dużo pracy. Musi nie tylko rozkręcić sprzedaż na nowo oraz odświeżyć łańcuchy dostaw. Najpoważniejszą kwestią jest odzyskanie zaufania u konsumentów, które zostało nadszarpane na skutek działań politycznych, a decyzji producenta. Miejmy nadzieję, że producent podoła temu zadaniu i już za kilka lat znowu będzie w stanie zagrozić Samsungowi. W końcu to między innymi dzięki temu, Koreański Gigant czuł oddech konkurenta na karku, zawdzięczamy odświeżoną linię, Galaxy A.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x