msi-enjoy

Firma MSI znana jest wielu osobom z produkcji niedrogich, funkcjonalnych urządzeń, takich jak notebooki i netbooki. Przy okazji targów Computex 2011 zaprezentowane zostały dwa nowe urządzenia tej firmy.

Osoby interesujące się rynkiem tabletów z pewnością odnotowały fakt, że MSI w ostatnim czasie wypuściło kilka swoich urządzeń wyposażonych w system Windows 7. Plotki pojawiające się przed targami Computex wskazywały na to, że oferta tej firmy zostanie rozszerzone o kilka nowych tabletów z systemem Android.

Tak też się stało – MSI zaprezentowało dwa nowe urządzenia z serii Enjoy. Pierwszym rozczarowaniem jest to, że będą one działać pod kontrolą Androida 2.3 Gingerbread, zamiast systemu Honeycomb. Dla części osób może to być jeden z najpoważniejszych argumentów przemawiających przeciwko zakupowi tabletu Enjoy.

Producent zdecydował się na stworzenie dwóch niemal identycznych urządzeń. Podstawową różnicą między nimi jest wielkość i rozdzielczość ekranu. 10-calowy tablet Enjoy ma mieć rozdzielczość 1024 x 600 pikseli. Drugie urządzenie będzie miało 7-calowy ekran z rozdzielczością 800 x 480 pikseli.

W obu przypadkach procesorem ma być jednostka ARM Coretex A9, taktowana zegarem 1.2 GHz. Jest to oczywiście procesor jednordzeniowy. Tablety będą wyposażone w dysk o pojemności 4 GB, 512 MB pamięci RAM, Bluetooth 2.1, WiFi, port USB i czytnik kart microSD.

Taka konfiguracja sprzętowa z pewnością nie może być uznawana za gwarancję wysokiej sprzedaży – oczywiste jest to, że od momentu premiery do chwili, gdy tablety trafią do oficjalnej sprzedaży minie jeszcze kilka miesięcy. W tym czasie konkurencja z całą pewnością zaprezentuje znacznie bardziej zaawansowane urządzenia.

źródło: engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula