Seria Mi CC jest zupełną nowością od Xiaomi. Firma w ostatnim czasie dokonała wielu zmian, jak wydzielenie osobnych marek jak Pocophone, oraz Black Shark oraz uczynienie z serii Redmi osobnego producenta, który jednak wciąż podlega firmie matce. Wracając jednak do Serii Mi CC, to ma być ona wyjątkowa. Powstaje we współpracy z innymi producentem, Meitu. Jest on znany głównie ze swoich urządzeń o wysokim potencjale fotograficznym. Okazuje się jednak, że mogą one mieć jeszcze jeden, dodatkowy wyróżnik.

Xiaomi Mi CC z Android One

Xiaomi Mi CC z Android One

Xiaomi kojarzy się głównie ze swoją bardzo zaawansowaną nakładką systemową, czyli MIUI. Jest ona na tyle rozwinięta, że brak aktualizacji do nowszej wersji systemu nie stanowi dla wielu urządzeń problemu, ponieważ nowa wersja nakładki rekompensuje wszystkie braki. Mimo to nie wszystkie urządzenia producenta pracują z nakładką. Dobrym przykładem jest tutaj Xiaomi Mi A1, który bierze udział w programie Android One.

Zobacz też: Nie wszyscy akceptują zniesienie blokady nałożonej na Huaweia

Wiele bowiem wskazuje, że Xiaomi z serii Mi CC mogą także być elementami wyżej wymienionego programu. A przynajmniej model tańszy, czyli Mi CC9e. To właśnie w przeciekach na jego temat znaleziono oznaczenia, które występują właśnie w przypadku urządzeń zaliczających się do tej grupy. Może to czynić linię CC jeszcze bardziej wyjątkową. Takie zagranie miałoby całkiem sporo sensu. Nowa seria ma za zadanie przyciągnąć nowych użytkowników, którzy wcześniej nie mieli zbyt wiele do czynienia z Xiaomi. Postawienie na czystego Androida oraz gwarancję aktualizacji może zachęcić tych, dla których MIUI jest czymś obcym i odstraszającym. Mimo że sam bardzo sobie cenę nakładkę producenta, zwłaszcza jej funkcję klonowania aplikacji, to mam szczerą nadzieję, że Xiaomi zacznie oferować znacznie więcej smartfonów z czystym Androidem.

Źródło: Gizmochina 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.