Niedawno pisaliśmy, że Google ma już dosyć tabletów. Dotyczyło to jednak urządzeń opartych na Chrome OS, czyli systemie dedykowanym do netbooków i kilku urządzeń bardziej stacjonarnych. Opartych na obsłudze myszką i klawiaturą, a nie palcem. Z tego też względu decyzja porzucenia tej klasy sprzętu w przypadku systemu, który nie był projektowany do obsługi dotykiem, wydawało się bardzo rozsądnym podejściem. Okazuje się jednak, że Google wycofuje się powoli z tabletów ogólnie. Także tych z Androidem, który jest systemem świetnie do nich dopasowanym.

Koniec wsparcia dla Pixel C

Koniec wsparcia dla Pixel C

Pixel C jest ostatnim tabletem z Androidem wydanym przez Google. Jego premiera miała miejsce dość dawno, bo w grudniu 2015 roku. Fakt, że gigant do tej pory nie wydał jego następcy, dość jasno pokazuje stosunek firmy do tej gałęzi rynku. Okazuje się jednak, że ich ostatni tablet właśnie utracił wsparcie i nie dostanie już poprawek bezpieczeństwa. Nie było oficjalnego ogłoszenia, a specyficzne dla urządzenia opóźnienia zdarzyły się wcześniej. Jednak Pixel C nie był wśród urządzeń, które otrzymały lipcowy zestaw aktualizacji.

Zobacz też: 40 lat Walkmana – odtwarzacza, który zmienił świat

Google nie wymienia Pixel C na stronie pomocy harmonogramu aktualizacji. Warto jednak przypomnieć, że gigant obiecuje aktualizacje dla każdego urządzenia do minimum 18 miesięcy od wycofania go z oficjalnego sklepu. Biorąc to pod uwagę, koniec wsparcia dla Pixel C jest jak najbardziej zgodny z polityką firmy. Google nie opublikowała konkretnej daty, jeśli chodzi o wsparcie oprogramowania dla urządzenia. Jednak jego brak w tym miesiącu jest widoczny, biorąc pod uwagę, jak dobrze pasuje do oczekiwanej linii życia tabletu. Oznacza to także, że obecnie Google nie wspiera już żadnego ze swoich tabletów. Śmiało można więc powiedzieć, że ta kategoria sprzętu jest dla właściciela Androida kompletnie martwa.

Źródło: Androidpolice

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.