asus_eee_pad_memo

W ciągu ostatnich kilku tygodni mieliśmy do czynienia z prawdziwym wysypem informacji dotyczących produktów Asusa. Tym razem pojawiły się kolejne doniesienia dotyczące możliwości Asusa Eee Pad MeMo.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Publiczna premiera MeMo miała miejsce w trakcie tegorocznych targów CES. Dowiedzieliśmy się wtedy, że tablet ten będzie miał 7-calowy ekran (rozdzielczość 1024 x 600 pikseli), procesor Qualcomm Snapdragon 1.2 GHz, WiFi, Bluetooth, dwie kamery i inne funkcje, które stanowią pewnego rodzaju standard.

Asus zdecydował się jednak udoskonalić swój produkt. Najpoważniejszą zmianą będzie nowy, 7-calowy ekran pojemnościowy wykonany w technologii IPS 3D. Matryca ma mieć rozdzielczość 1280 x 800 – jak więc widać uległa ona zwiększeniu, co z pewnością przyczyni się do poprawy jakości wyświetlanego obrazu.

W przypadku nowego ekranu zastosowano aktywną technologię trójwymiaru. Oznacza to, że do oglądania obrazu 3D nie będzie konieczne zakładanie specjalnych okularów. Z racji niewielkich wymiarów, producent przewidział możliwość korzystania z tabletu zarówno przy pomocy palców, jak i specjalnego rysika.

źródło: SlashGear
Paweł Cebula