Huawei może kupować amerykańskie podzespoły, jednak nie bezwarunkowo

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-07-02

Prezydenci Stanów Zjednoczonych i Chin spotkali się w trakcie weekendu i postanowili wznowić negocjacje handlowe, w których Huawei był kartą przetargową pomiędzy obiema stronami. Pierwotny zakaz z końca maja został złagodzony, jednak wciąż nie całkowicie zniesiony. Oznacza to, że Biały Dom pozwoli firmom amerykańskim na handel technologiami powszechnie dostępnymi na rynku.

Pewne restrykcje wobec Huaweia wciąż obowiązują

Restrykcje wobec huaweia

Huawei może prowadzić handel z firmami amerykańskimi, ale tylko z szeroko dostępnymi produktami.
Przewodniczący Krajowej Rady Gospodarczej Larry Kudlow powiedział, że firmy produkujące podzespoły w szczególności sprzedają produkty, które są szeroko dostępne w innych krajach. Oznacza to, że jeśli jakiś sprzęt lub technologia mogą być znalezione na innym rynku, firmy ze Stanów Zjednoczonych mogą handlować i pozostać konkurencyjne. Jednakże zakaz z listy eksportowej będzie nadrzędny w stosunku do produktów, które dotyczą bezpieczeństwa narodowego. Wyklucza to więc Huaweia w dalszym ciągu z szans na budowę sieci 5G na terenie USA.

Zobacz też: Oto pierwsze oficjalne zdjęcia z serialu Wiedźmin. Zobacz, jak wyglądają bohaterowie

Huawei może prowadzić handel z firmami amerykańskimi, ale tylko z szeroko dostępnymi produktami.
Obie strony w Kongresie wyraziły obawy co do zaktualizowanego stanu zakazu. Przy czym jeden z senatorów powiedział, że jeśli będzie to duża koncesja, to będzie dużo do odrzucenia. Kudlow powiedział, że umowa z weekendu nie jest ostatnim słowem, więc powinniśmy spodziewać się dalszych działań w nadchodzących tygodniach. Warto tutaj zaznaczyć, że sytuacja, mimo że uległa znacznej poprawie wciąż niesie ze sobą poważne ograniczenia. Wynika z niej, że Huawei nie może współpracować z amerykańskimi firmami w sprawie technologii na wyłączność dla chińskiego giganta. A to dlatego, że te nie byłyby szeroko dostępne. Mimo tego ograniczenia Huawei powinien sobie poradzić. Firma i tak od jakiegoś czasu skupia się na swoich autorskich rozwiązaniach.

Źródło: GSMarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x