NEWSY4 mm Michał Derej2020-01-11 Google Pay z nową funkcją. Wybrani studenci do usługi dodadzą już legitymację

Huawei może kupować amerykańskie podzespoły, jednak nie bezwarunkowo

Newsy

Prezydenci Stanów Zjednoczonych i Chin spotkali się w trakcie weekendu i postanowili wznowić negocjacje handlowe, w których Huawei był kartą przetargową pomiędzy obiema stronami. Pierwotny zakaz z końca maja został złagodzony, jednak wciąż nie całkowicie zniesiony. Oznacza to, że Biały Dom pozwoli firmom amerykańskim na handel technologiami powszechnie dostępnymi na rynku.

Pewne restrykcje wobec Huaweia wciąż obowiązują

Restrykcje wobec huaweia

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Huawei może prowadzić handel z firmami amerykańskimi, ale tylko z szeroko dostępnymi produktami.
Przewodniczący Krajowej Rady Gospodarczej Larry Kudlow powiedział, że firmy produkujące podzespoły w szczególności sprzedają produkty, które są szeroko dostępne w innych krajach. Oznacza to, że jeśli jakiś sprzęt lub technologia mogą być znalezione na innym rynku, firmy ze Stanów Zjednoczonych mogą handlować i pozostać konkurencyjne. Jednakże zakaz z listy eksportowej będzie nadrzędny w stosunku do produktów, które dotyczą bezpieczeństwa narodowego. Wyklucza to więc Huaweia w dalszym ciągu z szans na budowę sieci 5G na terenie USA.

Zobacz też: Oto pierwsze oficjalne zdjęcia z serialu Wiedźmin. Zobacz, jak wyglądają bohaterowie

Huawei może prowadzić handel z firmami amerykańskimi, ale tylko z szeroko dostępnymi produktami.
Obie strony w Kongresie wyraziły obawy co do zaktualizowanego stanu zakazu. Przy czym jeden z senatorów powiedział, że jeśli będzie to duża koncesja, to będzie dużo do odrzucenia. Kudlow powiedział, że umowa z weekendu nie jest ostatnim słowem, więc powinniśmy spodziewać się dalszych działań w nadchodzących tygodniach. Warto tutaj zaznaczyć, że sytuacja, mimo że uległa znacznej poprawie wciąż niesie ze sobą poważne ograniczenia. Wynika z niej, że Huawei nie może współpracować z amerykańskimi firmami w sprawie technologii na wyłączność dla chińskiego giganta. A to dlatego, że te nie byłyby szeroko dostępne. Mimo tego ograniczenia Huawei powinien sobie poradzić. Firma i tak od jakiegoś czasu skupia się na swoich autorskich rozwiązaniach.

Źródło: GSMarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x