ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Aplikacja aparatu Xperia Z2 dostępna na innych smartfonach Sony

Autor: Kamil Piotrowski Kategoria: Aplikacje
15_Xperia_Z2_Turntable

Sony Xperia Z2 doczekała się głośnej premiery na zeszłotygodniowych targach MWC 2014. Zmiany względem poprzednika dotyczyły głównie poprawy osiągów poprzez uaktualnienie najważniejszych podzespołów oraz mniejszych usprawnień oprogramowania. Jedną nich jest niewątpliwie nowa aplikacja aparatu, która jak to przystało na flagowy model oferuje dużo ciekawych rozwiązań. Dla osób, które nie planują wymiany swojego starszego modelu Sony, a chciałyby skorzystać z nowej odsłony aparatu mamy dobrą wiadomość. Jeden z deweloperów postanowił przeportować wspomnianą aplikację na większość nowszych telefonów z serii Xperia.

Zaledwie kilka dni temu na portalowym forum XDA jeden z użytkowników poinformował o fakcie posiadania oprogramowania, które oryginalnie znajduje się we flagowym smartfonie Sony.  Kwestią czasu było więc, kiedy kolejne funkcje zaczną pojawiać się w Sieci jako porty dla innych urządzeń. Dzisiaj możemy podziwiać pierwsze owoce pracy deweloperów w postaci aplikacji obsługującej aparat fotograficzny.

xperia-z2-camera

Przeportowana aplikacja pojawiła się w sieci za sprawą jednego z użytkowników o nicku xperiaz2 (trudno się domyślić jakiego urządzenia jest fanem) i posiada praktycznie pełną funkcjonalność Z2 Smart Social Camera wliczając w to „Kreatywne efekty” czy „Rozmycie tła”. Aplikacja wymaga smartfonu Xperia z Androidem w wersji przynajmniej 4.3, jednak niektóre efekty działają też na systemie w wersji 4.1.

Więcej informacji, gotowe pakiety do pobrania oraz lista obsługiwanych urządzeń dostępna jest w oficjalnym temacie autora na forum XDA. Oczywiście zachęcamy się do dzielenia się opiniami na temat nowego aparatu pod wpisem.

Źródło: sonymobile.com, xda-developers.com

Sprawdź najnowsze wpisy