Wiemy już kiedy Sony pokaże Xperię 2

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-07-01

Xperia 1 pojawiła się po raz pierwszy podczas targów IFA w Berlinie. Już wcześniej spodziewano się, że jej następca również pojawi się w ich trakcie. Najnowsze plotki zdają się to potwierdzać. Dwa nowe smartfony z numerami modeli J8210 i J8010 pojawiły się w plikach UAProf, natomiast kolejny przeciek związany z nazwami kodowymi SPHINX i HORUS z modemami 5G.

Data premiery Xperii 2

Data premiery Xperii 2

Jesteśmy niemal pewni, że J8210 jest kolejną flagowcem Sony. Wynika to stąd, że Xperia 1 nosi numer modelu J8110. Oczywiście nazwa Xperia 2 nie została wciąż potwierdzona. Jednak jeśli Sony nie postanowi zrobić kolejnej rewolucji w nazewnictwie, to właśnie takie oznaczenie powinien mieć najnowszy model. Informacje, które wyciekły są dość ubogie. Jednak widać, że urządzenie J8210 ma rozdzielczość ekranu 1920 × 1080, które jest wartością standardową w urządzeniach z ekranem o proporcjach 16: 9. Byłaby to dość dziwna decyzja, biorąc pod uwagę, że w znacznym stopniu odbiega to od ekranu oferowanego przez flagowca Sony. Co ciekawe J8010 ma rozdzielczość 3840 × 1644, która jest dokładnie taka sama jak w przypadku Xperii 1.

Zobacz też: Te gry dla systemu Android są fenomenalne! Teraz za grosze kupicie je w promocji

Należy jednak pamiętać, że informacje dotyczące rozdzielczości nie zawsze pokrywają się ze stanem faktycznym. Możliwe więc, że J8210 będzie miał taki sam, albo i lepszy wyświetlacz od poprzednika. Kolejnym ciekawym odkryciem jest natomiast Xperia F. Okazuje się, że Sony także pracuje nad składanym smartfonem z łącznością 5G. I nie ma w tym niczego zaskakującego. Warto pamiętać, że elastyczne wyświetlacze mogą okazać się technologią przyszłości. Dlatego też niemal każdy producent w mniejszym bądź większym stopniu prowadzi prace nad nową technologią. Jednak pojawienie się informacji o tym modelu może oznaczać, że Sony ma fazę wstępnych prototypów już za sobą i zaczyna pracować nad konkretnym urządzeniem.

Źródło: GSMarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x