ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung Galaxy Tab taniej i z modemem 4G?

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy
samsung_galaxy_tab_8.9

Część z Was z pewnością niecierpliwie czeka, aż najnowsze tablety Samsunga oficjalnie trafią do sprzedaży. W międzyczasie pojawiają się kolejne informacje, które najprawdopodobniej ucieszą osoby rozważające zakup.

Samsung przyzwyczaił nas do tego, że tworzy urządzenia dobrej jakości i z bardzo przyzwoitymi parametrami technicznymi. Nie inaczej ma być w przypadku dwóch nowych tabletów, które w ciągu najbliższych kilku tygodni najprawdopodobniej będą dostępne w normalnej sprzedaży, stając w szranki m.in. z Motorolą Xoom i Asusem Eee Pad Transformerem.

Pierwszą ciekawą informacją jest to, że Samsung Galaxy Tab będzie dostępny również w wersji obsługującej standard łączności 4G. W momencie premiery tablety będą dostępne jednak wyłącznie z modułem WiFi. Niewiele później ofertę uzupełnią modele z WiFi + 3G.

Kiedy można spodziewać się Galaxy Taba 4G? Tego jeszcze nie wiadomo, jednak dobrze poinformowane źródła mówią, że bardzo prawdopodobny jest koniec tego roku. Informacja ta może być szczególnie interesująca dla osób, które już teraz testują szybki Internet działający w standardzie LTE.

Kolejną interesującą informacją jest to, że jeden z szefów Samsunga (odpowiedzialny za komunikację mobilną) w ostatnim wywiadzie dla Wall Street Journal skomentował ostatnią obniżkę ceny 7-calowego Galaxy Taba do poziomu 199 dolarów.

J.K Shin przyznał, że koreański producent chce kontynuować te działania, zwiększając udział Samsunga na rynku tabletów. Nie wiadomo jednak czy plany obniżek dotyczyć będą również Galaxy Tab 10.1 i 8.9. Nie pozostaje nam nic innego, jak mieć nadzieję, że tak właśnie się stanie.

źródło: AndroidCommunity, Liliputing

Sprawdź najnowsze wpisy