htc hd2

 

HTC w czasach swojej świetności robiło wspaniałe smartfony, które stanowiły najwyższą z możliwych półek jeżeli potrzebowaliśmy prawdziwego kombajnu do pracy oraz po części też i rozrywki. Największą chlubą tajwańskiej firmy zdecydowanie jest HD2, który doczekał się kolejnej modyfikacji.

 

Smartfon, który oryginalnie pracuje pod kontrolą systemu Windows Mobile 6.5 znany jest z tego, że można go niemalże dowolnie modyfikować pod kątem oprogramowania. Mnogość systemów na następce Touch HD jest tak duża, że nawet najbardziej wybredni znajdą dla siebie coś ciekawego. Do tego worka z systemami można dodać kolejną propozycje, prosto z Nokii X. Pierwszy smartfon z Androidem siłą rzeczy musi nawiązywać do Windows Phone to też próżno szukać u niego w standardzie tradycyjnego interfejsu Zielonego Robocika jak i usług Google, ale to nie przeszkodziło fanom HD2 na przeportowanie właśnie tego systemu.

 

htc hd2 nokia x

 

Całość w obecnej fazie nie działa najlepiej, ale autor zapewnia, że to tylko kwestia czasu, aż oprogramowanie z Nokii X będzie działało równie dobrze, co inne odsłony Androida 4.1.2 Jelly Bean.

 

Legenda smartfonu HD2 wciąż trwa, ale niestety coraz rzadziej można go spotkać na ulicy, co świadczy już po prostu o starości. Mimo wszystko, dla nas to jedno z najważniejszych urządzeń w historii smartfonów.

 

 

źródło: GSMArena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.